• Посилання скопійовано

Розрахунок пільги з податку на прибуток за рахунок збитків

Як правильно розрахувати пільгу з податку на прибуток за рахунок збитків минулих років? Показники в декларації з податку на прибуток за півріччя: ряд. 02 – 6 000 грн; ряд. 03РІ – (-)75 000 грн; ряд. 04 – (-) 69 000 грн. Збиток в рядку 3.2.4 додатку РІ – 74 000 грн. Яку суму пільги необхідно відобразити в додатку ПП?

Відповідно до пп. 140.4.4 ПКУ фінрезультат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Відповідно до п. 3 Порядку № 1233 інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити в тому числі суму податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти).

Така сума зазначається в графі 3 додатку ПП.

Оскільки в Порядку №1233 сказано про суму податку, не сплаченого у зв’язку із пільгою, розрахувати таку пільгу можна відповівши на наступне запитання: «Яку суму податку сплатив би платник, аби пільги не було?».

В розглядуваній ситуації, аби пільги не було, то в рядку 03РІ був би показник (-) 1 000 грн. Далі в рядку 04 показник – 5 000 грн. Відтак платник розрахував би до сплати податок на прибуток 900 грн (5 000 х 18%). Але оскільки пільга (від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) в розмірі 74 000 грн. була, то це призвело до несплати зазначеного вище податку на прибуток в сумі 900 грн.

Отже, пільга, яку слід відобразити в графі 3 додатка ПП, складає 900 грн.

 

А що з цього приводу думає податкова?

Читаємо відповідь на питання в підкатегорії 102.10, ЗІР: «Як платнику податку на прибуток, який застосовує коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (у т. ч. на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), розрахувати суму пільги з податку на прибуток, передбачену пп. 140.4.4 ПКУ?».

Податкова пише, що сума пільги, передбаченої пп. 140.4.4 ПКУ, розраховується таким чином:
сума від’ємного значення попереднього звітного року в межах суми прибутку звітного періоду х розмір базової ставки податку : 100.

При цьому платник податку, який застосовує коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (у т. ч. на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), суму такої пільги відображає у додатку ПП, якщо показник у рядку 04 «Об’єкт оподаткування (рядок 02+ рядок 03РІ)» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний звітний період має позитивне значення без врахування суми від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року.

Сумою прибутку податкового (звітного) періоду в межах якого визначається сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років для розрахунку суми пільги за пп. 140.4.4 ПКУ, є показник у рядку 04 «Об’єкт оподаткування (рядок 02+ рядок 03РІ)» Декларації зі знаком «+ чи -» без врахування суми від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, відображеної у рядку 3.2.4 додатка РІ за такий період.

У разі якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток у звітному періоді має від’ємне значення або дорівнює нулю без врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, то втрати до бюджету не виникають та сума пільги не визначається.

Тобто, податкова наводить таку саму методику, яку ми навели вище.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Коли нерезиденту подавати останню декларацію з податку на прибуток?
    Представництво нерезидента не є постійним, тому нерезидент планує скасувати реєстрацію платника податку на прибуток, подавши Заяву №1-ОПН з позначкою зняття ознаки платника податку на прибуток. За 2021 та 2022 роки декларація з податку на прибуток нерезидентом подавалася. Коли подати останню декларацію за 2023 рік – до подання Заяви чи після (при отриманні довідки №34-ОПП)?
    01.12.20234
  • Приклад розрахунку податкових різниць за пп. 140.2 та пп. 140.3 ПКУ
    Як розраховувати податкові різниці за пп. 140.2 і пп. 140.3 ПКУ на підставі числового прикладу, наведеного нижче в додаткових умовах?
    11.11.20238622
  • Відтермінування строку для подання уточнюючої декларації з податку на прибуток
    На який термін у зв’язку з карантином і воєнним станом посунулася можливість виправлення помилок у декларації з податку на прибуток, раніше це було 1095 днів. Чи можливо уточнити 2017, 2018 та 2020 роки? Чи потрібно сплачувати штраф і у якому розмірі?
    16.10.202355
  • Помилково не провели коригування фінрезультату у минулих роках: як виправити?
    При самостійному донарахуванні 30% від суми певних операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ, фінрезультат збільшується та подається уточнюючий розрахунок з податку на прибуток. У яких додатках відобразити таке збільшення? Чи потрібно подавати повторно додатки? Як це відобразити в бухобліку?
    10.10.202375
  • Чи є дохід від заниження ціни експортованих товарів дивідендами?
    При перевірці документації ТЦУ підприємства встановлено заниження ціни експортованих товарів, проданих у 2022 році нерезиденту, за операціями, зазначеними у пп. «г» пп. 39.2.1.1. ПКУ, порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки». Нерезидент є резидентом Швейцарської Конфедерації та має організаційно-правову форму SA (Акціонерне товариство). Чи прирівнюється вартість доходу від заниження ціни експортованих товарів до дивідендів? Чи оподатковується податком на доходи нерезидента?
    19.09.202322