Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи можна застосувати зменшувальну різницю згідно з пп. 140.3 ПКУ, якщо фінрезультат від’ємний?

У період 2016-2018 років підприємство коригувало фінрезультат на всю суму нарахованих процентів за кредитом за пп. 140.2 ПКУ (був від'ємний фінрезультат). У 2018 році кредит було погашено. Починаючи з 2019 року власний капітал перевищує суму боргових зобов’язань, але у 2019 році фінрезультат був від'ємним. Чи можна зменшити фінрезультат за 2019 рік на суму відкладених процентів, якщо фінрезультат був від'ємним?

Дійсно, якщо у звітному періоді під час розрахунку суми перевищення відповідно до п. 140.2 ПКУ сумарне значення показників фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат і суми амортизаційних відрахувань має від'ємне значення через від'ємне значення фінансового результату, то фінрезультат потрібно збільшити на всю суму нарахованих у такому періоді відсотків за борговими зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаними особами – нерезидентами (див, зокрема, ІПК ДПСУ від 20.09.2016 р. № 20479/6/99-99-15-02-02-15,  від 19.08.2017 р. № 1682/ІПК/10-26-15-14-05-04-22, підкатегорію 102.07 ресурсу «ЗІР»).

Що стосується податкової різниці на зменшення фінансового результату до оподаткування, то відповідно до п. 140.3 ПКУ проценти, які перевищують суму обмеження, визначеного п. 140.2 ПКУ, які збільшили фінансовий результат до оподаткування, зменшують фінансовий результат до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів у сумі, зменшеній щорічно на 5 відс. від суми процентів, що залишилися не врахованими у зменшення фінансового результату до оподаткування, з урахуванням обмежень, встановлених п. 140.2 ст. 140 ПКУ.

Тобто платники податку, які відповідно до п. 140.2 ПКУ збільшили фінансовий результат до оподаткування на відповідну суму, мають право у наступних звітних податкових періодах зменшити фінансовий результат до оподаткування на таку суму, зменшену щорічно на 5 відс. від суми процентів, що залишилися не врахованими, у зменшення фінансового результату до оподаткування. Зменшення має здійснюватись з урахуванням обмежень, установлених п. 140.2 ПКУ.

Для розрахунку обмежень, установлених п. 140.2 ПКУ, не враховані відсотки станом на 01 січня поточного року зменшуються на 5 відс. та додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов'язаних осіб - нерезидентів у звітних періодах поточного року.

Щодо залишку сум процентів минулих періодів у розмірі 5 відс., то платник податку не має права в подальшому враховувати такий залишок в майбутніх звітних періодах.

При цьому, податківці роз’яснюють (див. підкатегорію  102.07 (переміщено наразі до «Не чинних», ІПК від 26.06.2017 р. N 823/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, від 18.07.2016 р. N 15386/6/99-99-15-02-02-15, від 28.07.2016 р. N 16197/6/99-99-15-02-02-15):

«Якщо при розрахунку обмежень, установлених п. 140.2 ст. 140 ПКУ, сумарне значення показників фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань має від'ємне значення за рахунок від'ємного значення фінансового результату, то фінансовий результат до оподаткування у звітному періоді не підлягає зменшенню на суму несписаних на початок звітного періоду процентів за борговими зобов'язаннями за операціями з пов'язаними особами – нерезидентами».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Велика Катерина
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі