• Посилання скопійовано

Заключение договора комиссии: какие могут быть подводные камни?

У нас заключены два договора поставки. Поставщик товара находится в Беларуси, покупатель этого товара — в Польше. Товар поставляется напрямую от нашего поставщика покупателю (без ввоза на территорию Украины). Рассматривается вариант заключения договора комиссии. Какие подводные камни комиссионной схемы в нашем случае?

Безусловно, Вы можете заключить с одним из контрагентов-нерезидентов договор комиссии вместо договора поставки. Это может быть как договор комиссии на покупку товара с покупателем, так и договор комиссии на продажу – с поставщиком товара. В сумме налога на прибыль к уплате Вы не выиграете, поскольку Ваш заработок все равно составляет разница между выручкой от продажи товара и суммой закупки этого товара. Однако, заключив договор комиссии, в декларации по прибыли Вы будете отражать только комиссионное вознаграждение. В соответствии с пп. 136.1.19 и 139.1.2. Налогового кодекса, в составе доходов и расходов налогоплательщика не учитываются средства, полученные (или оплаченные) по договору комиссии, поручения, прочим посредническим договорам.


Однако для договора комиссии характерен ряд особенностей, которые следует соблюсти. Если Ваша компания будет выступать в роли комиссионера, Вам следует обозначить условия, на которых Вы приобретаете или продаете товар, а также сумму комиссионного вознаграждения, которую выплатит комитент за выполнение условий договора комиссии. Кроме того, Вы должны будете представить отчет комиссионера и указать, по какой стоимости и на каких условиях Вы приобрели (реализовали) товар. Если Вы готовы выполнить указанные требования, можете заключить договор комиссии с одним из партнеров вместо договора поставки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485