Починаючи з 23 травня 2020 р. абзац 8 пп. 134.1.1 ПКУ має таку редакцію: «Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років)».
Звертаємо увагу, що посеред року при поданні декларації за півріччя або за 9 місяців 2020 року прийняти таке рішення не вдасться, адже відповідну позначку можна проставити лише в річній декларації за 2020 рік – «у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років».
Далі, з 1 січня 2021 року відповідно до змін до пп. «в» пп. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 40 мільйонів гривень.
Таким чином, і відмовитися від коригування фінрезультату, і перейти на річний звітний період за умови, якщо дохід за 2020 рік буде менше 40 млн грн, можна буде лише з 2021 звітного року.
Для впевненості у цьому питанні радимо отримати від податківців індивідуальну податкову консультацію відповідно до ст. 52 ПКУ.
Втім, можливо, що до настання строку подання декларації з податку на прибуток за перше півріччя 2020 року податківці висловлять свою офіційну думку щодо коригування фінрезультату за перше півріччя 2020 року з урахуванням Закону №466 – чи можна буде від нього відмовитись вже зараз, не чекаючи нового звітного року. Втім, на нашу думку, ймовірніть такого підходу дуже низька.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити