Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Оподаткування дивідендів, виплачених нерезиденту - фізособі з США

Засновнику (фізособі-нерезиденту) виплачуються дивіденди підприємством – резидентом України. Як оподатковується дохід? Чи можна уникнути подвійного оподаткування згідно з міжнародними договорами?

Відповідно до пп. 170.10.1 ПКУ, доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV ПКУ для нерезидентів).

Згідно із пп. 164.2.8 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.2 та 165.1.41 ПКУ).

Підпунктом 167.5.2 ПКУ ставку податку встановлено у розмірі 5% – для доходів у вигляді дивідендів за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5% (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Таким чином, дохід у вигляді дивідендів, нарахованих фізичній особі — нерезиденту суб’єктом господарювання — платником податку на прибуток, оподатковується ПДФО за ставкою 5% та ВЗ — 1,5%.

 

Чи можна уникнути подвійного оподаткування?

Згідно з п. 1 та 2 ст. 10 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування, дивіденди, що сплачуються компанією, яка є резидентом Договірної Держави, і якими фактично володіє резидент другої Договірної Держави, можуть бути оподатковані у цій другій Державі.

Однак такі дивіденди можуть також оподатковуватись у першій Договірній Державі і відповідно до  законодавства цієї Держави, але податок, що стягується, не повинен перевищувати:

  • 5% від загальної суми дивідендів, якщо фактичним власником є компанія, яка володіє не менш ніж 10% акцій, що дають право голосу (або якщо компанія не має акцій, що дають право голосу не менш ніж 10% статутного фонду), та у випадку України, нерезидент України володіє не менше ніж 20%  акцій, що дають право голосу, або у випадку, якщо компанія не має таких акцій, то 20% статутного фонду;
  • 15% загальної суми дивідендів в інших випадках.

Оскільки засновником є не юрособа - нерезидент, а фізична, то граничний обсяг розміру оподаткування таких дивідендів в Україні визначається згідно з пп. "b" п. 2 ст. 10 Конвенції (не більше 15%).

Таким чином, сума податків (ПДФО та ВЗ), що утримуються із доходу нерезидента у вигляді дивідендів податковим агентом (підприємством) зменшенню не підлягає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Дивіденди , Доходи , Міжнародні договори , Нерезиденти , Податок на прибуток , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі