• Посилання скопійовано

Сплата членських внесків для задоволення госппотреб: чи коригувати фінрезультат?

ТОВ (платники податку на прибуток) стали засновниками Корпорації із статусом неприбутковості. Щомісяця сплачують членські внески. Неприбуткова організація здійснює розробку ПЗ (в тому числі і для потреб засновників). Чи потрібно коригувати фінрезультат засновників на суму сплачених членських внесків?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому, платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, мають право прийняти рішення про незастосування податкових різниць.

Якщо ж підприємство застосовує податкові різниці, то згідно з пп. 140.5.9 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Водночас, варто звернути увагу, що підставою коригування фінрезультату є саме факт безоплатного перерахунку коштів (в даному випадку - членських внесків) неприбутковій організації незалежно від «господарського» призначення такого членства.

У роз’ясненнях «ЗІР» (підкатегорія 102.13) податківці також роз’яснювали, що у разі перерахування неприбутковій організації членських внесків у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, слід також збільшити свій фінансовий результат.

Виключення тут діє лише одне – сплата членських внесків неприбутковій організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону (роз’яснення податківців тут).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»