Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
При цьому, платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, мають право прийняти рішення про незастосування податкових різниць.
Якщо ж підприємство застосовує податкові різниці, то згідно з пп. 140.5.9 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
Водночас, варто звернути увагу, що підставою коригування фінрезультату є саме факт безоплатного перерахунку коштів (в даному випадку - членських внесків) неприбутковій організації незалежно від «господарського» призначення такого членства.
У роз’ясненнях «ЗІР» (підкатегорія 102.13) податківці також роз’яснювали, що у разі перерахування неприбутковій організації членських внесків у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, слід також збільшити свій фінансовий результат.
Виключення тут діє лише одне – сплата членських внесків неприбутковій організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону (роз’яснення податківців тут).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись