Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Перший звітний період у новозареєстрованого платника податку на прибуток

Якщо підприємство стало платником податку на прибуток з 1 липня 2019 року, яким буде перший звітний період для складання декларації з податку на прибуток?

Відповідно до пп. 137.4 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пп. 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім випадку, коли особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (пп. 137.4.2 ПКУ).

Отже, якщо підприємство стало платником податку на прибуток з 1 липня 2019 року, йому потрібно враховувати в декларації за 2019 рік лише показники другого півріччя 2019 року. Оскільки фінрезультат визначається наростаючим підсумком, то для цілей оподаткування прибутку слід від показників за 2019 рік відняти відповідні показники за І півріччя 2019 року.

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Звітність , Податок на прибуток , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі