Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи може неприбуткова організація відправити працівників у відрядження?

Неприбуткова організація скеровує своїх працівників у відрядження. Чи може вона виплачувати їм добові та компенсувати інші витрати, пов'язані з відрядженням?

ДПС зауважує, що відповідно до пп. 133.4.2 ПКУ обов'язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених установчими документами.

Водночас, виплати, спрямовані неприбутковою організацією на оплату праці засновникам (учасникам), працівникам, членам такої організації (у т.ч. оплата лікарняних), інші виплати, що входять до витрат на оплату праці, а також компенсаційні витрати на відрядження, підвищення кваліфікації за профільним напрямом вважаються витратами в межах статутної діяльності.

Будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.

Таким чином, неприбуткова організація має право скеровувати власних працівників у відрядження та компенсувати витрати, які пов’язані з відрядженням. Це не призведе до втрати статусу неприбутковості для організації.

 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Витрати , Відрядження , Неприбуткові установи , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі