Нагадаємо, що відповідно до пп. 57.1-1.2 ПКУ сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.
У разі, якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання підприємством — емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду — на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення. На цей випадок у Додатку ЗП до декларації, передбачено рядок 16.3 Додатку ЗП, де зазначається сума нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) у минулих періодах, не врахована у зменшення податку (рядок 16.4.2 додатка ЗП до рядка 16 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств попереднього звітного (податкового) року) – через те, що сума сплаченого авансового внеску у минулих періодах виявилася більшою, ніж сума нарахованого податку до сплати.
Водночас, варто зауважити, що податкова декларація з податку на прибуток, платниками податку, що мають квартальний звітний період, подається наростаючим підсумком з початку звітного року.
При цьому, податківці у "ЗІР" (підкатегорія 102.23.02) зазначають, що при розрахунку зменшення нарахованої суми податку на прибуток у рядку 16.4.1 додатка ЗП до Декларації платники податку, які подають Декларацію щоквартально, відображають нараховані та сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий перший квартал, півріччя, три квартали, рік та/або залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку та була відображена в Деклараціях, поданих за попередні звітні роки.
Таким чином, у разі якщо авансовий внесок з податку на прибуток було нараховано у IV кварталі 2018 року, але сплачено у 2019 році, то сплачена у І кварталі 2019 року сума відображається у всіх деклараціях за 2019 рік (тобто за квартал, півріччя, 9 місяців та за рік).
Отже, у додатку ЗП за І півріччя 2019 року в даному випадку будуть відображені наступні дані:
- Рядок 16.2 – сума авансового внеску, для якого у звітному періоді було виконано дві умови – нарахування та сплата. Сюди потрапляє сума нарахованого та сплаченого авансового внеску за 2019 рік та сума сплаченого авансового внеску, що був нарахований у IV кварталі 2018 року;
- Після цього у рядок 16.4.1 додатка ЗП потрапить загальна сума фактично сплаченого авансового внеску (в тому числі і за IV квартал 2018 року), яку було використано у 2019 році для зменшення суми податку на прибуток;
- У рядок 16.4.2 може потрапити сума авансового внеску, що була нарахована та сплачена у звітних періодах 2019 року, яку не використано для зменшення податку на прибуток через те, що сума нарахованого податку виявилася менша за суму нарахованого та сплаченого авансового внеску.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись