• Посилання скопійовано

Як у додатку ЗП до декларації з податку на прибуток відображаються авансові внески за останній квартал попереднього року?

Як у декларації з податку на прибуток за І півріччя 2019 року відобразити авансові внески, що були нараховані у IV кварталі 2018 року, які фактично сплачено у 2019 році?

Нагадаємо, що відповідно до пп. 57.1-1.2 ПКУ сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі, якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання підприємством — емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду — на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення. На цей випадок у Додатку ЗП до декларації, передбачено рядок 16.3 Додатку ЗП, де зазначається сума нарахованого та сплаченого авансового  внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) у минулих періодах, не врахована у зменшення податку (рядок 16.4.2 додатка ЗП до рядка 16 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств попереднього звітного (податкового) року) – через те, що сума сплаченого авансового внеску у минулих періодах виявилася більшою, ніж сума нарахованого податку до сплати.

Водночас, варто зауважити, що податкова декларація з податку на прибуток, платниками податку, що мають квартальний звітний період, подається наростаючим підсумком з початку звітного року.

При цьому, податківці у "ЗІР" (підкатегорія 102.23.02) зазначають, що при розрахунку зменшення нарахованої суми податку на прибуток у рядку 16.4.1 додатка ЗП до Декларації платники податку, які подають Декларацію щоквартально, відображають нараховані та сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий перший квартал, півріччя, три квартали, рік та/або залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку та була відображена в Деклараціях, поданих за попередні звітні роки.

Таким чином, у разі якщо авансовий внесок з податку на прибуток було нараховано у IV кварталі 2018 року, але сплачено у 2019 році, то  сплачена у І кварталі 2019 року сума відображається у всіх деклараціях за 2019 рік (тобто за квартал, півріччя, 9 місяців та за рік).

Отже, у додатку ЗП за І півріччя 2019 року в даному випадку будуть відображені наступні дані:

  • Рядок 16.2 – сума авансового внеску, для якого у звітному періоді було виконано дві умови – нарахування та сплата. Сюди потрапляє сума нарахованого та сплаченого авансового внеску за 2019 рік та сума сплаченого авансового внеску, що був нарахований у IV кварталі 2018 року;
  • Після цього у рядок 16.4.1 додатка ЗП потрапить загальна сума фактично сплаченого авансового внеску (в тому числі і за IV квартал 2018 року), яку було використано у 2019 році для зменшення суми податку на прибуток;
  • У рядок 16.4.2 може потрапити сума авансового внеску, що була нарахована та сплачена у звітних періодах 2019 року, яку не використано для зменшення податку на прибуток через те, що сума нарахованого податку виявилася менша за суму нарахованого та сплаченого авансового внеску.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Як виправити помилку в фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток?
    ТОВ - материнська компанія облік інвестицій веде за методом участі в капіталі. Протягом 2013-2024 рр. компанія не відображала збільшення вартості інвестиції, відповідно було занижено доходи. ТОВ-"малодохідник" не коригує фінрезультат. Чи потрібно подавати уточнюючу фінзвітність? Як провести виправлення декларації з податку на прибуток? Чи потрібно застосовувати коригування за пп. 140.4.1 ПКУ?
    Сьогодні 10:0129
  • Штраф через затримку завантаження товару: наслідки з податку на прибуток
    Юрособа – платник податку на прибуток займається наданням експедиційних послуг. Перевізник виставив юрособі рахунок на перевезення вантажу і претензію за затримку завантаження на суму 10 000,00 грн. Своєю чергою, юрособа «дзеркально» перевиставила цю претензію замовнику на 10 000,00 грн. Як враховуються такі операції при обчисленні податку на прибуток?
    07.07.2025392
  • Коригування фінрезультату при наданні фіндопомоги
    Підприємство - платник податку на прибуток, надає безповоротну фінансову допомогу ФОПу на загальній системі, ФОП на ІІ групі ЄП, ТОВ на ІІІ групі єдиного податку. У яких із перелічених випадків потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування та відображати коригуючу різницю в Додатку РІ?
    07.07.2025370
  • Сплата авансу з податку на прибуток за АЗС у місяці, в якому до ЄР внесено інформацію про надання відповідної ліцензії
    Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального
    04.07.202512
  • Розподіл часток статутного капіталу між трьома учасниками
    Був розподіл часток статутного капіталу між 3 учасниками (раніше був єдиний засновник). Як оформити нарахування та виплату дивідендів між учасниками документально та у бухобліку і як бути з залишком за попередні роки
    04.07.202525