Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Порядок нарахування та сплати податку на прибуток у 2019 році

Як, за якою ставкою та у які строки звітувати та сплачувати податок на прибуток у 2019 році?

Ставка податку

Відповідно до пп. 136.1 ПКУ базова (основна) ставка податку становить 18%.

 

Звітний період для подання декларації

За загальним правилом, податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пп. 137.5 ПКУ, є календарні:

  • квартал;
  • півріччя;
  • три квартали;
  • рік.

При цьому, згідно з пп. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінрезультати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн грн. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінрезультати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Отже, наразі (у 2019 році) змін щодо обсягів річних у платників податку на прибуток не відбувалося. Таким чином, якщо за попередній звітний період дохід не перевищує 20 млн грн платник податку може подавати річну декларацію з податку на прибуток.

Така річна декларація подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18 ПКУ).

 

Порядок сплати

Сплатити суму податкового зобов’язання, що зазначена у поданій ним податковій декларації, можна протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації (п. 57.1 ПКУ).

 

Авансовий внесок

Зверніть увагу, що при виплаті дивідендів (не стосується виплати дивідендів засновникам – фізособам) може виникнути необхідність сплати авансового внеску з податку на прибуток. Зокрема, згідно з пп. 57.1-1.2 ПКУ, крім випадків, передбачених пп. 57.1-1.3 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується з усієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою пп. 136.1 ПКУ. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

При цьому, у разі, якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, для обчислення суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

З нагадуванням ДФС щодо змін з податку на прибуток, які виникли в 2019 році, можна ознайомитись тут, а з нашою аналітикою щодо цього питання - тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Звітність , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі