• Посилання скопійовано

Алгоритм уточнення показників в декларації з податку на прибуток

У підприємства виникла необхідність уточнення показників в декларації з податку на прибуток за 2017 р. Підприємство звітує за рік. Яку форму декларації потрібно подати для уточнення? Чи потрібно подавати виправлену фінзвітність?

У разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до неї за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

При заповненні у заголовній частині декларації проставляється відмітка «уточнююча» та при виправленні помилок у рядку 2 заголовної частини декларації зазначається звітний (податковий) період, за який здійснюється уточнення.

Виправляти помилки можна двома способами: у складі звітної декларації, яка буде подаватися за 2018 рік в 2019 році, або в уточнючій декларації за 2017 рік, яка може подаватися в будь-який момент до кінця 2018 року. 

Податківці у «ЗІР», (підкатегорія 102.23.02), у відповіді на запитання: «Як заповнюються поля 2 та 3 при поданні уточнюючої Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?» зазначають, що:

  • у разі уточнення показників у складі звітної (звітної нової) Податкової декларації з податку на прибуток підприємств поле 2 «Звітний (податковий) період» та поле 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» заповнюються одночасно. При цьому у полі 2 зазначається звітний (податковий) період, за який подається Декларація (в даному випадку - це 2018 рік), а у полі 3 - звітний (податковий) період, який уточнюється (в даному випадку - це буде 2017 рік). Цей варіант можна буде обрати, якщо уточнення показників минулих років буде здійснюватися у звітній декларації за підсумками 2018 р.;
  • у разі подання уточнюючої Декларації протягом 2018 р.  у полі 2 «Звітний (податковий) період» та у полі 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» відображається звітний (податковий) період, що уточнюється, тобто 2017 р. 

Отже, в даному випадку в полі 2 та в полі 3 слід вказувати той рік, за який подається уточнююча декларація (згідно із зразком для уточнюючої декларації за 2017 рік, що наводиться нижче).

Зразок заповнення поля 2 та поля 3 в уточнюючій декларації за 2017 р.

2

 

 

Звітний (податковий)  період  2017 року

 

 

 

І квартал

 

 

Півріччя

 

 

Три квартали

 

Х

Рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Базовий звітний період квартал

Х

Базовий звітний період рік

 

 

3

 

 

Звітний (податковий)  період, що уточнюється,

             2017 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І квартал

 

Півріччя

 

Три квартали

Х

Рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В уточнюючій декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється (2017 рік), та, порівнюючи їх з відповідними рядками Декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення чи зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, пені та штрафу.

Згідно з п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх звітних періодах (роках), здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку). 

Оформлюється виправлення такої помилки за допомогою бухгалтерської довідки з усіма реквізитами первинного документа.

При цьому, у підкатегорії 102.23.02 «ЗІР» податківці зазначають, що у разі виправлення помилок в уточнюючій Декларації платник податку може не подавати фінансову звітність повторно за умови, що показники фінансової звітності, що була подана з Декларацією за відповідні звітні періоди, не підлягають виправленню (питання: «Чи необхідно подавати разом з уточнюючою Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (у тому числі за 2014 – 2016 роки) фінансову звітність та проставляти позначку про одночасне її подання, якщо показники фінансової звітності, що була подана не підлягають (підлягають) виправленню, та яким чином здійснюється таке подання?»). 

Але, якщо ця умова не виконується та показники фінзвітності теж виправляються, то виправлену фінзвітність подавати доведеться.

Згідно з п. 5 П(С)БО 6 виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності. П(С)БО 6 не пояснює, як саме повинно здійснюватися таке повторне відображення. На нашу думку, слід повторно подати фінансову звітність з уже виправленими показниками до всіх інстанцій, до яких вона подавалася.

Зокрема, податківці  у «ЗІР» (підкатегорія 102.23.02) у відповіді на запитання: «Як платник податку на прибуток може виправити помилки, виявлені у поданій до контролюючих органів фінансовій звітності?» зазначили, що у разі виявлення помилок у фінансовій звітності, яка є додатком до Декларації (Звіту) та їх невід’ємною частиною, платник податків повинен подати виправлену фінансову звітність разом з уточнюючою Декларацією (Звітом). Це означає, що за 2017 р. слід скласти правильну фінансову звітність та подати її разом з уточнюючою декларацією за 2017 р.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202422
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202435
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024249
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202420