• Посилання скопійовано

Товар придбавається через підзвітну особу: як його оприбуткувати?

Підприємство здійснює придбання товару через підзвітну особу (працівника). Продавець видає підзвітній особі фіскальний та товарний чек. У товарному чеку зазначається ім'я покупця – юрособи. Як оприбутковувати такі товари: через авансовий звіт чи видаткову накладну?

У даному випадку потрібно зважати на ту обставину, що підприємство доручило працівнику здійснити придбання необхідних товарів. А отже, працівник зобов’язаний відзвітувати за проведену дію, тобто відзвітувати про придбання таких товарів.

Таким чином, працівник, якому було доручено здійснити придбання товару, подає до бухгалтерії авансовий звіт з відповідними підтверджуючими документами (чек про оплату та товарний чек). При цьому не має значення, що такий товарний чек виписано саме на підприємство, адже фактичне придбання та доставку такого товару здійснив саме працівник.

Отже, за авансовим звітом здійснюється оприбуткування таких товарів з кредитом рахунку 372.

Якщо ж працівник фактично лише сплачує за товар, а доставка такого товару відбувається або продавцем, або суб’єктом господарювання в інший спосіб, то в такому випадку працівник подає авансовий звіт лише про оплату за такий товар (запис Дт 631 Кт 372), а подальше оприбуткування товару відбувається за фактом його доставки відповідним первинним документом – видатковою накладною.

 

Готівкові обмеження

При цьому, зважаючи на те, що працівник підприємства здійснює оплату за дорученням та від імені підприємства, на такі розрахунки поширюються готівкові обмеження як для розрахунку між суб’єктами господарювання, а саме – 10 000 грн протягом одного дня (п. 6 Положення №148).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202437
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485