У даному випадку потрібно зважати на ту обставину, що підприємство доручило працівнику здійснити придбання необхідних товарів. А отже, працівник зобов’язаний відзвітувати за проведену дію, тобто відзвітувати про придбання таких товарів.
Таким чином, працівник, якому було доручено здійснити придбання товару, подає до бухгалтерії авансовий звіт з відповідними підтверджуючими документами (чек про оплату та товарний чек). При цьому не має значення, що такий товарний чек виписано саме на підприємство, адже фактичне придбання та доставку такого товару здійснив саме працівник.
Отже, за авансовим звітом здійснюється оприбуткування таких товарів з кредитом рахунку 372.
Якщо ж працівник фактично лише сплачує за товар, а доставка такого товару відбувається або продавцем, або суб’єктом господарювання в інший спосіб, то в такому випадку працівник подає авансовий звіт лише про оплату за такий товар (запис Дт 631 Кт 372), а подальше оприбуткування товару відбувається за фактом його доставки відповідним первинним документом – видатковою накладною.
Готівкові обмеження
При цьому, зважаючи на те, що працівник підприємства здійснює оплату за дорученням та від імені підприємства, на такі розрахунки поширюються готівкові обмеження як для розрахунку між суб’єктами господарювання, а саме – 10 000 грн протягом одного дня (п. 6 Положення №148).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити