• Посилання скопійовано

Надання благодійної допомоги неприбутковій організації: як документально оформити?

Підприємство - платник податку на прибуток (за 2017 р. прибуток до оподаткування склав 3748, 7 грн, застосовує різниці) надало у ІІ кварталі 2018 р. допомогу підприємству, зареєстрованому в Реєстрі неприбуткових організацій, у розмірі 25 тис. грн. Чи не збільшиться на цю суму прибуток до оподаткування за 2018 р.? Як документально оформити дану операцію?

Згідно з пп. 140.5.9 ПКУ, фінансовий результат податкового періоду збільшується на  суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення пп. 140.5.13 ПКУ), у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Отже, податкова різниця буде виникати, якщо розмір допомоги буде перевищувати 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. За умовами запитання  надається 25 тис. грн, що не перевищує 4% прибутку минулого року (це близько 150 тис. грн). 

 

Документальне оформлення

Ініціатива щодо надання благодійної допомоги не обов’язково повинна бути від самої неприбуткової установи. Таке рішення може прийняти платник податку самостійно. За своєю суттю ці правові  відносини є даруванням або пожертвою, якщо кошти надаються на певні цілі (ст. 720 ЦКУ). Отже, при цьому може бути складений договір дарування або пожертви.

Зауважимо, якщо Ви даруєте грошові кошти на суму понад 850 грн, то укладений договір дарування доведеться нотаріально посвідчити – ст. 719 ЦКУ (інакше він може бути визнаний нікчемним за нормами ст. 219 ЦКУ).

Документальним підтвердженням здійснених витрат буде первинний документ, що підтвердить надання коштів (виписка банку тощо), та копія Рішення про внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій або присвоєння установі (організації) іншої ознаки неприбутковості. У бухобліку такі витрати можуть відразу списуватись до складу інших операційних витрат: Дт 949 Кт 311, або спочатку обліковуватись з аналітикою за отримувачами: Дт 377 Кт 311, а потім списуватись до складу витрат - Дт 949 Кт 377.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»