У п. 187.9 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) визначена дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).
Для цілей цього пункту довгостроковий договір (контракт) – це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.
Дата віднесення сум ПДВ до податкового кредиту визначається відповідно до п. 198.2 ПКУ. У абз. 4 зазначено, що датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими, згідно з п. 187.9 ПКУ, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Про те, що зміни, внесені Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. №71-VІІІ до Кодексу, не вплинули на порядок визначення дати виникнення права на формування податкового кредиту і по іншим операціям (відповідно до п. 198.2 ПКУ) ДФС повідомляла у листі від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17.
Виходячи з викладеного, зазначимо, що дату у податковій накладній виконавцем довгострокового контракту зазначено правильно.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних чи розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування (абз. 4 п. 198.6 ПКУ).
Щодо заявлення бюджетного відшкодування зазначимо таке.
Сума ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 ПКУ). Оскільки податкова накладна, про яку йдеться у запитанні, складена правильно, то за умови, що при здійсненні цієї операції немає ніяких порушень, підприємство може включити так накладну до суми бюджетного відшкодування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити