Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно нараховувати ПДВ на послуги з оцінки відповідності іноземним компаніям?

Підприємство надає послуги з оцінки відповідності іноземним компаніям, за які отримує оплату у валюті. Чи потрібно нараховувати ПДВ на такі послуги та як відобразити їх у декларації?

У пп. 14.1.185 ПКУ постачання послуг визначено, як будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно зі ст. 186 ПКУ. У п. 186.2 ПКУ визначено місце постачання послуг:

  • із проведення експертизи та оцінки рухомого майна є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном (пп. «б» п. 186.2.1 ПКУ);
  • інших послуг, які пов'язані з нерухомим майном, у т. ч. що будується, фактичне місцезнаходження нерухомого майна (пп. «в» п. 186.2.2 ПКУ).

Виходячи з викладеного, ПДВ потрібно нараховувати при постачанні послуг оцінки:

  • пов’язаних з рухомим майном, якщо послуги з оцінки відповідності фактично постачаються на території України – за місцезнаходженням виконавця;
  • пов’язаних з нерухомим майном, яке знаходиться на території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань є дата «першої події» (п. 187.1 ПКУ). База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ПКУ).

Нараховані податкові зобов’язання за складеними на такі операції податковими накладними відображаються у рядку 1.1 декларації з ПДВ.

У разі постачання послуг оцінки, пов’язаних з нерухомим майном, яке знаходиться поза межами території України, або які пов’язані з рухомим майном, але фактично надавалися за межами митної території України, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються, оскільки відсутній об’єкт оподаткування.

Незважаючи на відсутність об’єкту оподаткування ПДВ, обсяги постачання таких послуг вказуються у рядку 5 декларації з ПДВ.

При заповнені цього рядку обов'язково подається довідка (Д6) (додаток 6), у таблиці 1 якої зазначається інформація щодо операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за її межами, з урахуванням їх місця постачання відповідно до п. 186.2 та п. 186.3 ПКУ.

Більш докладно про відображення таких операцій у додатку 6 та декларації з ПДВ ми писали тут  та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Валюта , ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі