• Посилання скопійовано

Чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов'язання при простої тимчасово ввезених основних засобів?

Підприємство ввезло у режимі тимчасового ввезення ОЗ. При ввезені сплачено мито та ПДВ за 9 місяців дії режиму. Проте ОЗ не використовувались через простій. Надалі їх планується розмитнити та продати. Чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов'язання згідно з п. 198.5 ПКУ?

Згідно з п. 206.7.2 ПКУ умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та у порядку, визначених ст. 106 Митного кодексу. Сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, у якому було сплачено податок.

Як зазначено у п. 198.5 ПКУ, платник ПДВ зобов'язаний нарахувати ПЗ з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ, якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися, зокрема:

  • в операціях, що не є об'єктом оподаткування (крім випадків з пп. 196.1.7 ПКУ);
  • в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ПКУ та міжнародних договорів (угод) (крім випадків з пп. 197.1.28 ПКУ);
  •  в операціях, що не є госпдіяльністю платника податку.

І хоча ОЗ у періоді тимчасового ввезення і не використовувались, вони так і не почали використовуватись в операціях, які не є госпдіяльністю платника податку, або в операціях, що не є об'єктом оподаткування чи звільнені від нього. Тож норми п. 198.5 ПКУ тут не діятимуть.

Окрім цього, оскільки такі товари фактично не були придбані на митний території України, а лише знаходяться у режимі тимчасового ввезення, то п. 198.5 ПКУ застосовуватись не буде тим більше, що він «працює» лише у випадку придбання товарів з ПДВ на митній території України.

Операція з подальшого продажу обладнання, яку планується здійснити у майбутньому, буде оподатковуватись ПДВ у загальному порядку, тож не можна говорити про те, що це обладнання використовується в операціях, вказаних у п. 198.5 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»