Згідно з абз. 2 п. 201.10 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів, є для покупця таких товарів підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При цьому, нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари (основні фонди) почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження госпдіяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Отже, якщо постачальником житлового приміщення була складена і зареєстрована ПН на покупцю, то такий покупець має право на відображення суми ПДВ у ПК.
Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Оскільки при переведенні з житлового у нежитловий фонд приміщення, постачання такої квартири не здійснюється, відповідно така операція не несе за собою зобов’язань з ПДВ.
Варто зважати лише на п. 198.5 ПКУ, за яким платник податку зобов’язаний нарахувати ПЗ, якщо придбанні товари чи необоротні фонди починають використовуватись в операціях, що не є об’єктом оподаткування, не є госпдіяльністю чи звільнених від оподаткування ПДВ. Якщо дане приміщення буде використовуватись для здійснення оподатковуваних ПДВ операції та з господарською метою, то нараховувати ПЗ не потрібно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити