• Посилання скопійовано

Благодійна допомога (товари) для неприбуткової організації

Надали неприбутковій організації благодійну допомогу у вигляді безоплатно переданих товарів. Чи потрібно нараховувати ПЗ і виписувати ПН?

Визначення безоплатно наданих товарів, робіт, послуг наводиться у пп. 14.1.13 ПКУ.

Щодо оподаткування такої операції ПДВ, то згідно з абз. «в» пп. 14.1.191 ПКУ будь-яка передача прав на розпорядження товарами як власником, у т. ч. безоплатна передача майна іншій особі, визначається як постачання товарів. Є постачання — отже є база оподаткування ПДВ. У цьому випадку база оподаткування визначається згідно зі ст. 188 ПКУ, а саме виходячи з договірної вартості, але не нижчої за звичайні ціни. При цьому якщо товар зразу було придбано з метою його благодійної передачі, тобто не для здійснення господарської діяльності, підприємство не мало права відображати податковий кредит щодо такого товару на підставі п. 198.3 ПКУ. Якщо ж товар було придбано для здійснення оподатковуваних операцій і використання у власній господарській діяльності, то платник мав право відобразити податковий кредит. Надалі у разі зміни напряму використання цього товару, а саме для благодійної передачі, підприємство — платник ПДВ, згідно з п. 189.1 НКУ, зобов'язане визнати постачанням і нарахувати податкові зобов'язання виходячи з ціни придбання таких товарів, переданих безоплатно з благодійною метою.

Приклад

Підприємство безоплатно передає спеціально придбані ТМЦ неприбутковій організації на суму 10000 грн (звичайна ціна). Оскільки товари спеціально придбавались для передачі неприбутковій організації, ПК при придбанні не визнавався. Бухгалтерський і податковий облік подано у таблиці.

 

Безоплатна передача товарів неприбутковій організації

 з/п
Зміст господарської операції
Бухгалтерський облік
 
Сума, грн
Дт Кт
1 Товари безоплатно передано неприбутковій організації 977 281 10 000
2 Нараховано зобов'язання з ПДВ 977 641/ПДВ 2000
3 Відображено фінансовий результат 791 977 12 000

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 657
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431