• Посилання скопійовано

Як заповнити декларацію з ПДВ при реалізації макулатури та металобрухту

Підприємство реалізує макулатуру та металобрухт. Як заповнити декларацію з ПДВ та додаток Д6 до неї?

Відповідно до п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, до 01.01.2019 р. від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних й кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, також звільняються від оподаткування ПДВ.

Переліки таких відходів та брухту чорних й кольорових металів затверджуються Кабміном. На даний час діє Постанова КМУ від 12 січня 2011 р. №15, якою затверджено такий перелік.

Зверніть увагу: якщо макулатура та металобрухт утворилися внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій, то не потрібно робити перерахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях згідно з ст. 199 ПКУ (п. 199.6 ПКУ). У інших випадках, зокрема, при заготівлі та перепродажу макулатури та металобрухту, слід перераховувати вхідний ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ.

На постачання металобрухту слід скласти податкову накладну згідно з п. 201.1 ПКУ та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені п. 201.10 ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

Згідно з п. 17 Порядку №1307 для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні.

У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ". У графі "Отримувач (покупець)" вказуються дані покупця – найменування та індивідуальний податковий номер. Така податкова накладна надається покупцю – платнику ПДВ після реєстрації її в ЄРПН, або складається на неплатника ПДВ, якщо покупець – не платник.

У разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, рядки ІІ-VІІІ розділу А не заповнюються. У графі 8 зазначається код ставки 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування. Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ. У графі 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної. У даному випадку застосовується Довідних інших податкових пільг №85/2, який діє на дату підготовки відповіді.

Операції з реалізації відходів та брухту чорних й кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД відображаються у рядку 5 Декларації з ПДВ

Одночасно подається додаток Д6 до цього рядка. У третій частині таблиці 1 додатка Д6 слід деталізувати всі операції з продажу макулатури та металобрухту. На нашу думку, деталізацію достатньо зробити у розрізі пільг з ПДВ. у даному випадку, операції з реалізації як макулатури, так і металобрухту здійснюються у рамках дії однієї пільги – п. 197.11 ПКУ, тому їх можна наводити у додатку Д6 одним рядком.

Наприклад, за січень 2018 р. було реалізовано макулатуру на загальну суму 3500 грн та металобрухт на загальну суму 17500 грн, всього на 3500 + 17500 = 21000 грн. Таблицю 1 додатка Д6 до Декларації з ПДВ рекомендуємо заповнити так – див. зразок.

Зразок заповнення таблиці 1 додатка Д6 до Декларації з ПДВ (фрагмент)

Таблиця 1. Операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до п. 186.2 та 186.3 ПКУ за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)).

№з/п

Назва операції

Пункт (підпункт), стаття Кодексу

Сума, грн

<…>

Операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди))

1

Постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД

п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ

21000

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Чи нараховувати ПДВ на супутні послуги при міжнародних перевезеннях?
    Для виконання контракту на перевезення організація залучає послуги сторонніх організацій згідно з договором субпідряду. У міжнародному перевезенні згідно з CMR послуга оподатковується за ставкою 0% ПДВ, але до перевезення додаються супутні витрати на оформлення негабаритних дозволів та супроводу по території Польщі. Ця послуга перевиставляється клієнту. Чи оподатковується вона ПДВ, якщо вона надана субпідряднику на території Польщі та чи потрібно нарахувати 20% ПДВ при перевиставлені таких послуг?
    Сьогодні 15:2213
  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202427
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024261