• Посилання скопійовано

Як заповнити декларацію з ПДВ при реалізації макулатури та металобрухту

Підприємство реалізує макулатуру та металобрухт. Як заповнити декларацію з ПДВ та додаток Д6 до неї?

Відповідно до п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, до 01.01.2019 р. від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних й кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, також звільняються від оподаткування ПДВ.

Переліки таких відходів та брухту чорних й кольорових металів затверджуються Кабміном. На даний час діє Постанова КМУ від 12 січня 2011 р. № 15, якою затверджено такий перелік.

Зверніть увагу: якщо макулатура та металобрухт утворилися внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій, то не потрібно робити перерахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях згідно з ст. 199 ПКУ (п. 199.6 ПКУ). У інших випадках, зокрема, при заготівлі та перепродажу макулатури та металобрухту, слід перераховувати вхідний ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ.

На постачання металобрухту слід скласти податкову накладну згідно з п. 201.1 ПКУ та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені п. 201.10 ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

Згідно з п. 17 Порядку №1307 для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні.

У податковій накладній, складеній на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, у графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ". У графі "Отримувач (покупець)" вказуються дані покупця – найменування та індивідуальний податковий номер. Така податкова накладна надається покупцю – платнику ПДВ після реєстрації її в ЄРПН, або складається на неплатника ПДВ, якщо покупець – не платник.

У разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, рядки ІІ-VІІІ розділу А не заповнюються. У графі 8 зазначається код ставки 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування. Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ. У графі 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної. У даному випадку застосовується Довідних інших податкових пільг № 85/2, який діє на дату підготовки відповіді.

Операції з реалізації відходів та брухту чорних й кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД відображаються у рядку 5 Декларації з ПДВ

Одночасно подається додаток Д6 до цього рядка. У третій частині таблиці 1 додатка Д6 слід деталізувати всі операції з продажу макулатури та металобрухту. На нашу думку, деталізацію достатньо зробити у розрізі пільг з ПДВ. у даному випадку, операції з реалізації як макулатури, так і металобрухту здійснюються у рамках дії однієї пільги – п. 197.11 ПКУ, тому їх можна наводити у додатку Д6 одним рядком.

Наприклад, за січень 2018 р. було реалізовано макулатуру на загальну суму 3500 грн та металобрухт на загальну суму 17500 грн, всього на 3500 + 17500 = 21000 грн. Таблицю 1 додатка Д6 до Декларації з ПДВ рекомендуємо заповнити так – див. зразок.

Зразок заповнення таблиці 1 додатка Д6 до Декларації з ПДВ (фрагмент)

Таблиця 1. Операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до п. 186.2 та 186.3 ПКУ за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)).

№ з/п

Назва операції

Пункт (підпункт), стаття Кодексу

Сума, грн

<…>

Операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди))

1

Постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД

п. 23 підрозділу 2 розділу XX ПКУ

21000

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024802
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202426
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248345
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202428