Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

За якою ставкою ПДВ перевиставляти транспортні послуги

Підприємство надає послуги зберігання товару, який надходить залізничними шляхами. Підприємство самостійно оплачує послуги за доставку товару (за ставкою ПДВ 20% та 0%), які вподальшому перевиставляються поклажодавцям (клієнтам). Як та за якою ставкою ПДВ перевиставити понесені залізничні послуги на поклажодавця (клієнта)?

У даному випадку підприємство отримує плату виключно за зберігання такого вантажу. Фактично отримувачем послуг з перевезення є замовник (клієнт). Тож підприємство фактично надає транспортно-експедиційні послуги.

Зазначимо, що питання оподаткування ПДВ перевиставлених послуг за перевезенням до кінця законодавчо не врегульовано, тож залишається спиратись на роз’яснення податківців щодо цього.

У листі ДФСУ від 28.07.2017 р. №1412/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають, що транспортні витрати комісіонера, здійснені ним у межах договору комісії, є витратами із забезпечення виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається у межах договору комісії, а отже, є складовою частиною вартості послуги, операція з постачання якої підлягає оподаткуванню ПДВ. Тобто на думку податківців, посередник послуг включає отримані послуги з перевезення до власних витрат (суми ПДВ відповідно до податкового кредиту), а от загальну суму виставлених послуг замовнику оподатковує за ставкою 20%.

Однак, з такою думкою податківців можна посперечатись. У відповіді на Питання №10 УПК №610 (Наказ ДПС України від 06.07.2012 р. №610 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності") податківці висловлюють таку думку: «У випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то нульова ставка, визначена абзацом "а" пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності».

Тож експедитор, що здійснює перевиставлення транспортних послуг, також має право на застосування нульової ставки ПДВ. При цьому, винагорода такого посередника буде оподатковуватись на загальних підставах за ставкою 20%. Однак, у договорі з таким клієнтом варто прописати, що компенсація послуг відбувається окремо і не включається у загальну вартість наданих клієнту послуг (зберігання).

Отже, посередник за умови, що послуги з перевезення виключно перевиставляються для оплати замовнику, складає податкові накладні такому клієнту за такою ж ставкою, за якою він їх отримує від перевізника. Якщо послуги з перевезення включаються до сукупної винагороди такого посередника, то їх повна сума оподатковується за ставкою 20%.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі