• Посилання скопійовано

Знижки у ресторані у певний час доби: як оформити знижку?

Ресторан розробляє систему знижок на страви у певний час доби. Як краще оформити такі знижки? Чи можна надавати знижки працівникам ресторану?

Знижки звичайним гостям

По-перше, положення про знижки слід затвердити наказом керівника підприємства, у якому слід визначити всі істотні деталі – розміри знижок, страви, на які надається знижка, години доби, в які надається знижка, методика визначення таких годин (за часом розміщення замовлення чи за часом оформлення чека тощо).

По-друге, слід поінформувати гостей про цю систему знижок на виконання вимог частин 3, 4, 56 ст. 15 Закону про захист прав споживачів.

По - третє, слід унеможливити персоніфікацію покупця, якому надається знижка. Зазвичай при здійсненні розрахункової операції через РРО таку персоніфікацію здійснити неможливо, тож питання про ПДФО та військовий збір не виникають.

 

Знижки працівникам ресторану

Трохи інша ситуація, коли знижка надається працівнику ресторана у більшому розмірі, ніж знижки, призначені для гостей. Тут не можна однозначно стверджувати, що працівника неможливо персоніфікувати – адже працівники певним чином відокремлюються від інших гостей, а значить, надані їм знижки можна персоніфікувати та кваліфікувати як додаткове благо відповідно до пп. «е» п. 164.2.17 ПКУ. Додатковим благом буде різниця між спеціальними цінами для працівників та загальними цінами для гостей. При цьому всі ціни беруться вже з відповідними знижками.

Безоплатне надання чи продаж за плату працівникам окремих карток на пред'явника, що дають право на знижку пред'явнику картки, відмінну від знижок іншим  гостям, цю проблему не вирішує. Оскільки така картка надається лише працівникам ресторана, та інформація про такі картки  не повідомляється гостям, як того вимагає ст. 15 Закону про захист прав споживачів (адже вони теж матимуть бажання користуватись ними), то знижка буде персоніфікованою, наданою певним працівникам. Крім ПДФО та військового збору, тут буде ще й ЄСВ, оскільки дохід отримують працівники підприємства.

Як варіант, можна організувати харчування працівників на робочому місці за принципом «шведського столу». Тоді вартість страв не можна буде персоніфікувати та відповідно, і оподаткувати ПДФО та військовим збором, а також ЄСВ. В іншому випадку, якщо працівники індивідуально отримують страви у загальному порядку в залі ресторану у вільний від роботи час, але з більшою знижкою, ніж пропонується гостям, то така знижка буде персоніфікованою з оподаткуванням.

Про особливості оподаткування харчування за принципом «шведського столу» або дотацій на харчування працівників читайте тут  і  тут, щодо оподаткування безоплатного харчування ПДФО - тут>>>

Якщо ж працівники отримують такі ж знижки, на таких самих умовах, що і гості ресторану, то додаткове благо в них не виникає.

 

Оподаткування ПДВ 

Якщо підприємство пропонує знижки всім гостям ресторана, та інформує гостей про ці знижки відповідно до вимог ч. 3, ч. 4, ч. 5, ч. 6 ст. 15 Закону про захист прав споживачів, то, на нашу думку, ціна страв зі знижкою може вважатися їх звичайною ціною. 

Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів). При цьому база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін. Таким чином, база оподаткування ПДВ буде визначатися на рівні ціни страв, зазначеної у прейскуранті, з урахуванням наданих знижок.

А от якщо працівники ресторану отримують страви за цінами, що нижчі за загальні ціни з урахуванням загальних знижок, база оподаткування ПДВ буде визначатись на  рівні не нижче таких загальних цін з загальними знижками. Як скласти податкову накладну в такому випадку, читайте тут>>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024259
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202453