• Посилання скопійовано

Перерахунок ДФС суми "овердрафту" в СЕА ПДВ

Яким чином ДФС здійснює перерахунок суми «овердрафту» в СЕА ПДВ?

Податківці у підкатегорії 101.17 "ЗІР" зазначають, що відповідно до п. 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабміну від 16.10.2014 р. №569, складовою формули, що визначає суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування  в ЄРПН є показник ∑Овердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником податку - сільськогосподарським підприємством, що до 1 січня 2017 р. застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ.

Показник ∑Овердрафт підлягає автоматичному перерахунку щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником-сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками ПДВ менш як 12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками ПДВ після 1 січня 2016 року, - таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Джерело: ДФС у Харківській обл.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Зменшення ПДВ за розблокованим за судом РК
    Яким нормативним документом регулюється порядок зменшення податкового зобов'язання (ПЗ) продавцем на підставі РК на зменшення, розблокованого за рішенням суду? Які податкові наслідки, якщо постачальник включить такий РК до декларації з ПДВ не в періоді розблокування, а в одному з наступних звітних періодів? Наприклад, дата складання та дата подання на реєстрацію РК - лютий 2024 р, дата розблокування - січень 2025 р, зменшили ПЗ в декларації за квітень 2025 р.
    16.07.202511
  • Дата ПН: дата ТТН чи дата фактичної відгрузки?
    Товар завантажено в автомобіль та оформлено ТТН 2-го числа місяця. Фактичний виїзд автомобіля з вантажем відбувся 3-го числа. Яка дата вважається датою відвантаження товару для цілей виписки податкової накладної: дата завантаження (вказана в ТТН) чи дата фізичного вибуття транспорту з території підприємства?
    16.07.202557
  • РК до заблокованої ПН: дії та відповідальність покупця
    Реєстрацію податкової накладної, складеної постачальником на суму помилкової передоплати, зупинено. Після повернення частини коштів він сформував РК до цієї заблокованої ПН. Очікується, що реєстрацію РК також буде зупинено. Який алгоритм дій покупця в цій ситуації? Яка його відповідальність та податкові наслідки?
    16.07.202517
  • Який порядок подання та за якою формою звіту про цільове використання товарів за кодами згідно з УКТЗЕД?
    Звіт про цільове використання товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, подається щокварталу до 20 числа наступного місяця до податкового органу за місцем податкової адреси та митного органу за місцезнаходженням суб’єкта господарювання, у паперовій або е-формі (із використанням КЕП)
    15.07.2025140
  • Код УКТ ЗЕД при продажу вживаного авто
    Підприємство, платник ПДВ, продає вживаний імпортний легковий автомобіль, придбаний раніше у фізичної особи. Як коректно визначити код товару згідно з УКТ ЗЕД для заповнення податкової накладної на цю операцію?
    15.07.202541