Ліміт реєстрації податкових накладних, визначений згідно п. 201-1.3 ПКУ, при блокуванні податкової накладної/розрахунку коригування не змінюється — адже такого документа в ЄРПН немає, він не зареєстрований.
ГУ ДФС в Дніпропетровській області в ІПК від 16.08.2017 р. №1616/ІПК/04-36-12-01-16 роз'яснювало, що перебіг строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН переривається на період їх зупинення та штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються до дня настання однієї із таких подій:
прийнято рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної ПН/РК в ЄРПН.
При цьому, якщо при одній із вищевказаних подій у платника в системі електронного адміністрування сума, визначена відповідно до п. 200-1.3 ПКУ, є меншою ніж сума податку в податковій накладній/розрахунку коригування, що була зупинена, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в СЕА ПДВ. А податківцям доведеться чекати на збільшення реєстраційної ліміту до потрібної суми, і тільки після цього виконувати рішення комісії ДФС/суду.
Тобто враховуючи, що перебіг строку реєстрації переривається на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації, платник повинен забезпечити потрібну суму ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФСУ, за результатами апеляційного або судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити