• Посилання скопійовано

Оподаткування ПДВ операцій з придбання та видачі спецхарчування співробітникам

Згідно з проведеною атестацією робочих місць та колективним договором, підприємство із шкідливими умовами праці видає своїм співробітникам спецхарчування (молоко). Чи виникає необхідність нарахування зобов’язань з ПДВ на вартість виданого співробітникам молока?

Пункт 198.3 ПКУ зазначає, що нарахування податкового кредиту (за умови належної реєстрації податкової накладної постачальником) здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги почали використовуватись в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності. Отже, якщо спецхарчування придбавається із ПДВ, то суми такого ПДВ потрапляють до податкового кредиту роботодавця. 

В розумінні ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ, згідно з п. 185.1, є постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінлізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю. 

Не зайвим буде згадати, що згідно з визначенням у пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

При цьому, п. 188.1 ПКУ зазначено, що база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання таких товарів/послуг. Тож, зважаючи на вищенаведене, безоплатна видача молока співробітникам у розрізі ПДВ розцінюється як постачання за ціною не нижче ціни придбання.

Таку позицію озвучує і ГУ ДФС у Вінницькій області у листі від 24.11.2015 р. №1633/10/02-32-15-01. В такому випадку на суму перевищення вартості придбання над договірною вартістю (у випадку безоплатної передачі сума буде дорівнювати вартості придбання), не пізніше останнього дня місяця складається зведена податкова накладна. Порядок заповнення податкових накладних, в тому числі і зведених, наведено у Порядку №1307.

В такій податковій накладній робиться позначка щодо типу причини невидачі її покупцю "15 - складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання". У реквізитах покупця, продавець зазначає свої дані. У графі 2 розділу Б щодо номенклатури товарів, в даній податковій накладній, зазначається текст "перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання" - п. 16 Порядку № 1307.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242811
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024211