• Посилання скопійовано

Распределение налогового кредита по НДС

Предприятие оказывает услуги рекламы (СМИ, телевидение и т.д.). Заказчики - юридические лица резиденты и нерезиденты. Соответственно, часть выручки у нас не является объектом налогообложения НДС. Помогите разобраться с распределением налогового кредита.

Место поставки услуг рекламы определяется местом регистрации заказчика таких услуг (подпункт «в» пункта 186.3 НКУ). В случае, если заказчиком услуг рекламы выступает нерезидент, такая операция не является объектом налогообложения НДС. Поэтому Вам следует осуществить распределение налогового кредита пропорционально части использования в налогооблагаемых операциях.

Согласно п. 199.1 ст. 199 НКУ, в случае, если приобретенные налогоплательщиком и/или изготовленные им товары/услуги частично используются в налогооблагаемых операциях, а частично – нет, в суммы налога, которые налогоплательщик имеет право отнести в состав налогового кредита по НДС, включается та доля уплаченного (начисленного) налога при их приобретении или изготовлении, которая соответствует доле их использования в налогооблагаемых операциях.



Распределению подлежат суммы налогового кредита по НДС по тем статьям расходов предприятия, которые участвуют как в облагаемых, так и в необлагаемых операциях. То есть налоговый кредит по расходам на аренду, услуги связи, прочие административные расходы подлежит такому распределению. 

Доля использования уплаченного (начисленного) налога по приобретенным (ввезенным) товарам (услугам) между облагаемыми и необлагаемыми операциями определяется в процентах как отношение объемов по поставке облагаемых операций (без учета сумм НДС) за предыдущий календарный год к совокупным объемам поставки облагаемых и необлагаемых НДС операций (без учета сумм налога) за этот же предшествующий календарный год (п. 199.2 НКУ). Определенная в процентах величина применяется в течение всего календарного года. По итогам календарного года налогоплательщик осуществляет перерасчет доли использования товаров/услуг в облагаемых операциях исходя из фактических объемов проведенных в течение года облагаемых и необлагаемых операций и производит корректировку сумм налога, которые относятся в состав налогового кредита по НДС (п. 199.4, п. 199.5 НКУ).

Результаты перерасчета отражаются в налоговой декларации по налогу на добавленную стоимость, при этом заполняются приложения 6 и 7 к декларации.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514