• Посилання скопійовано

Умовне позначення коду в податковій накладній

Підприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, і угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в податковій накладній?

ЗапитанняПідприємство надає послуги з перевезень залізничним транспортом. Уклало договір доручення з контрагеном (кліентом) на транспортно-експедиційне обслуговування вантажів, за яким виступає експедитором, та додаткову угоду, в якій прописана комплексна ставка з організації перевезень вантажів клієнта, що встановлюється за 1 т вантажу. Який код вимірювання треба вказати в ПН? (вказували 2454 - грн, клієнт наполягає 2266 - обсяг перев. т) але ж підприємство отримало податкову накладну від перевізника в гривнях? Чи не буде це розцінюватись ДФС як податкова яма?

Відповідь:

Експедитор на дату виникнення ПЗ з ПДВ виписує клієнту ПН, в якій окремими рядками може відображатись вартість експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення (якщо перевізник є платником ПДВ). Дата ПЗ та ПК з ПДВ за посередницькими договорами, як сказано у п. 189.4 ПКУ, визначається за загальними правилами згідно зі ст. 187 та 198 ПКУ.

Отже, на дату виникнення ПЗ з ПДВ експедитор складає ПН.  Реквізит “Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг” є одним із обов'язкових реквізитів ПН (це графи 2, 4-6 ПН). І при складані ПН потрібно виходити, з того що є предметом договору. 

Якщо взяти до уваги лист ДФСУ від 03.10.2016 р. №21408/6/99-99-15-03-02-15, податківці вказують, що реквізит "Номенклатура товарів/послуг продавця" має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання послуг, та не повинен містити інших даних. Звідси робимо висновок: щоб визначитись з умовним позначенням відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (графа 4 ПН) та її кодом (графа 5 ПН), потрібно звернути увагу, як зазначено одиницю виміру послуг у первинних документах.

Якщо в акті наданих послуг експедитор зазначить одиницю вимірювання/обліку послуг з організації перевезень вантажів як «обсяг перевезень у тоннах», або скорочено «обсяг перев.т», аналогічну одиницю виміру треба казати і у ПН для клієнта.

Тоді у графах 4 та 5 “одиниця виміру товарів/послуг” ПН зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО:

  • графа 4  - обсяг перев.т, умовне позначення;
  • графа 5 - 2266, код відповідної одиниці вимірювання/обліку.

Крім того, ситуація, коли послуга придбавається з однією одиницею виміру, а продається з іншою, цілком легальна і можлива на практиці. Адже ціни на ринку у випадку, коли їх не контролює держава, встановлюються вільно. Тож, якщо в договорі про надання послуг із залізницею ціна була встановлена фіксовано за всю надану послугу, а замовнику продається за обсягом перевезених тон вантажу, жодного порушення в цьому немає. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»