• Посилання скопійовано

Відображення ПДВ за вчасно зареєстрованою податковою накладною

Чи можна включати в листопадову декларацію ПДВ податковий кредит за липень (Податкова накладна була зареєстрована вчасно, але не включено в липневу декларацію, тому що не було актів виконаних робіт)? Якщо так, то в якому рядку декларації відображати таку податкову накладну? Які додатки подавати?

За умовами запитання розуміємо, що першою подією для визначення дати права на ПК з ПДВ була дата отримання послуг. Відповідно за п. 198.2 ПКУ у податковому періоді отримання послуг виникало право на ПК. Таке право повинно бути підтверджено зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних ПН. А от період відображення сум податку, згідно з п. 198.6 ПКУ, залежить від дати реєстрації цього документа. 

Так, суми податку за невчасно зареєстрованими ПН відображаються у звітному періоді в якому зареєстровано ПН (але не пізніше ніж через 365 к.д. з дати складення). 

Якщо ПН зареєстровано в ЄРПН вчасно, проте суми податку не відображались у відповідному періоді, право на ПК у покупця залишається протягом 365 днів з дати складання. У цьому випадку ПН можна включити до складу ПК в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 к.д. з дати її складання шляхом відображення сум податку в розділі II декларації з ПДВ.

У цьому разі, враховуючи умови запитання, ПН за липень, яка вчасно зареєстрована в ЄРПН може включатись до декларації за листопад. Суми податку за такою ПН будуть складовою рядка 10.1 (або 10.2, якщо мова про операції за ставкою 7%). При заповненні рядка 10 подається додаток 5. У колонці 3 таблиці 2 розділу ІІ додатку 5 слід зазначити період складання — липень 2016 року (07.2016).

У підкатегорії 101.14 рубрики ЗІР та у листі ДФСУ від 21.10.2016 р. №22778/6/99-99-15-03-02-15 повідомляється, що за вчасно зареєстрованими ПН залишається право на  ПК і у наступних періодах. 

А от, якщо за такою вчасно зареєстрованою ПН пройде 365 к.д. з дати складання, відобразити ПК можна буде тільки через УР і не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за липень 2016 р. Додатково див. листи ДФСУ від 30.11.2016 р. №25826/6/99-95-42-01-15 та від 21.10.2016 р. №22778/6/99-99-15-03-02-15.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 726
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432