• Посилання скопійовано

Податковий кредит з ПДВ при здійсненні оподаткованих та неоподаткованих операцій

Підприємство виготовляє паперову канцелярську продукцію, що підлягає оподаткуванню ПДВ та звільнену від ПДВ. При придбанні основних матеріалів вся сума ПДВ відноситься у податковий кредит. В якому періоді підприємство має нарахувати зобов'язання згідно з п. 5 ст. 198 ПКУ?

ЗапитанняПідприємство виготовляє паперову канцелярську продукцію, що підлягає оподаткуванню ПДВ та таку, що звільняється від оподаткування (зошити учнівські). При придбанні основних матеріалів вся сума ПДВ відноситься у податковий кредит. В якому періоді підприємство має нарахувати зобов'язання згідно з п. 5 ст. 198 ПКУ: в періоді списання матеріалів на виробництво певної продукції, в періоді оприбуткування готової продукції на склад чи вже під час реалізації продукції та виписки податкових накладних?

Відповідь

Якщо платник ПДВ одночасно здійснює як оподатковані, так і не оподатковані операції, йому доводиться детально аналізувати свій ПК з ПДВ.

За нормами п. 198.1-198.3 ПКУ, такий платник має право на ПК з ПДВ за усіма сумами «вхідного» ПДВ, підтвердженого зареєстрованими податковими накладними та іншими документами, зазначеними у п. 201.11 ПКУ.

Але, якщо частина придбаних матеріалів використовується для виробництва неоподаткованої продукції, платник має чітко визначити цю частину (вартість придбання таких матеріалів), і за п. 198.5 ПКУ визнати ПЗ з ПДВ. Таке визнання ПЗ з ПДВ оформлюється зведеною ПН у звітному періоді, у якому відбулося таке використання (тобто, списання цих матеріалів на виробництво продукції, яка є неоподаткованою).

Якщо ж таку частину чітко визначити неможливо (матеріали використовуються одночасно у виробництві як оподаткованої, так і неоподаткованої продукції), п. 198.5 ПКУ в цьому випадку не застосовується, тут працює стаття 199 ПКУ.

Пункт 199.1 ПКУ говорить, що у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п. 199.2 ПКУ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»