• Посилання скопійовано

Уточнення спецдекларації з ПДВ: особливості сплати зобов’язань

Фермерське господарство - спецрежимник у липні склало уточнюючий розрахунок, згідно з яким потрібно сплатити податкові зобов’язання по ПДВ. Зрозуміло, що податкові зобов’язання сплачуються безпосередньо з поточного рахунку такого платника до відповідного бюджету, а що робити з 15%, які повинні поступити на спецрахунок?

ЗапитанняФермерське господарство - спецрежимник у липні склало уточнюючий розрахунок, згідно з яким потрібно сплатити податкові зобов’язання по ПДВ. Уточнення стосується операцій із зерновими і технічними культурами, 85% яких платиться в бюджет, 15% - на спецрахунок. Згідно з п. 25 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. №569, зрозуміло, що податкові зобов’язання сплачуються безпосередньо з поточного рахунку такого платника до відповідного бюджету, а що робити з 15%, які повинні поступити на спецрахунок?

Відповідь:

Відповідно до підкатегорії 101.22 ресурсу «ЗІР»* при поданні сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування уточнюючого розрахунку, перерахування коштів потрібно здійснювати самостійно за розподілом, визначеним п. 209.2 ПКУ, до державного бюджету та на спеціальний рахунок.

Крім цього, зауважимо, що податківці у листі ДФСУ від 25.05.2016 р. №11362/6/99-99-15-03-02-15 додатково роз’яснили, що уточнені податкові зобов’язання та штрафні санкції за їх заниження може здійснюватись платником ПДВ з електронного рахунку платника за його заявою, поданою у складі податкової декларації з ПДВ, у сумі, яка перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до такої поданої декларації.

Але, зверніть увагу: в такому випадку йтиметься про погашення не суми заниженого податку до сплати (недоплати) і штрафу, пені, а про погашення боргу в такій сумі. Оскільки навіть найшвидше списання коштів з електронного рахунку в такому випадку буде проведено у останній декаді місяця, наступного за місяцем, у якому було подано уточнюючий розрахунок. А сплатити суму донарахованого податку, штрафу та пені потрібно до подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПКУ).

Тому скористатися такою порадою податківців можна, але лише у тому випадку, якщо платник податку не сплатив ці суми перед поданням уточнюючого розрахунку і через це у нього виник борг. При цьому сума такого боргу (не сплаченого своєчасно до бюджету грошового зобов’язання) спричинить сплату штрафів, встановлених п. 126.1 ПКУ (10%-20% від суми боргу).

_________________________

* Запитання: «Який порядок сплати податкових зобов'язань з ПДВ, що виникли у сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування при поданні уточнюючого розрахунку з типом 0121-0123?»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:10101
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202424
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202455
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202429
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427