• Посилання скопійовано

Налоговый кредит может быть использован в месяце составления налоговой накладной и в течение 365 дней

Как включить в налоговый кредит налоговые накладные, полученные и зарегистрированные без нарушения сроков, если они не были включены ранее в декларацию? В составе текущей декларации по НДС или через подачу уточняющего расчета?

В приведенном случае есть два возможных варианта действий, каждый из которых будет правильным и не повлечет за собой никаких штрафных санкций.

Согласно п. 198.6 НКУ в случае, если плательщик НДС не включил в соответствующем отчетном периоде в НК сумму НДС на основании полученных НН, зарегистрированных в ЕРНН, такое право сохраняется за ним в течение 365 календарных дней с даты составления НН.

НДС, указанный в НН*, которая была своевременно зарегистрирована в  ЕРНН, может быть включен в состав НК того налогового (отчетного) периода, в котором НН была составлена, или любого последующего отчетного периода в течение 365 календарных дней с даты составления такой налоговой накладной.

В то же время, если плательщик НДС хотел воспользоваться правом на НК на основании такой НН, но не сделал этого по ошибке, то он может воспользоваться нормами ст. 50 НКУ, и исправить такую ошибку, подав уточняющий расчет за соответствующий период. То есть, если НН была своевременно зарегистрирована в ЕРНН и с даты составления такой НН не прошло 1095 дней, при этом НДС по такой НН не была включена в состав НК ни одного из налоговых периодов  в течение 365 к.д. с даты составления НН, то  плательщик НДС может включить такую сумму НДС в НК путем представления уточняющего расчета налоговых обязательств по НДС в связи с исправлением самостоятельно выявленных ошибок, с учетом сроков давности, определенных ст. 102 НКУ) (доп. см. ОИР , подкатегория 101.14, ответ на вопрос : «Чи може бути віднесена до податкового кредиту шляхом подачі уточнюючого розрахунку сума ПДВ на підставі податкової накладної, з дати складання якої не минуло 1095 днів?»).

_________________________________

* начиная с 29.07.2015 р., касается НН составленной как до 29.07.2015 р., так и после этой даты.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 142
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249335
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435