• Посилання скопійовано

Відображаємо в обліку отримані послуги телефонного зв’язку

Підприємство-отримувач послуг (платник ПДВ та податку на прибуток) на початку місяця здійснює передоплату за послуги зв'язку. В останній день місяця постачальник (платник ПДВ та податку на прибуток ) надає йому акт наданих послуг (вартість наданих послуг перевищує суму передоплати) та реєструє зведену податкову накладну. Як ці операції відображаються в обліку отримувача?

Відповідно до п. 201.4 ПКУ платники ПДВ в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер  покупцям - платникам ПДВ можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Тож у зведеній ПН має бути відображена вартість послуги, яка фактично постачалася протягом місяця. Тож вона може відрізнятися від суми, яку було перераховано авансом. 

Бухоблік. Відповідно до п. 18 П(С)БО 16  витрати на отримані послуги телефонного зв’язку відображаються у складі адміністративних витрат. 

Положення розділу ІІІ «Податок на прибуток» ПКУ не передбачають коригування фінансового результату до оподаткування на витрати, понесені на отримані послуги телефонного зв’язку. 

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків на субрахунку 371 "Розрахунки за виданими авансами" ведеться облік авансів, наданих іншим підприємствам.

Відповідно п. 2.2 Інструкції з обліку ПДВ  на субрахунку 644 "Податковий кредит" - у випадках: здійснення попередньої оплати (до придбання) матеріальних цінностей, робіт і послуг, основних засобів, нематеріальних активів. Після отримання попередньо сплачених матеріальних цінностей, нематеріальних активів, виконання робіт і послуг, вартість яких попередньо сплачена, на суму податку на додану вартість дебетується субрахунок 644 "Податковий кредит" у кореспонденції з кредитом рахунків обліку зобов'язань.

В бухгалтерському обліку перерахування оплати за послуги постачальнику та отримання послуг на підставі акта буде відображатися таким чином: 

• Перерахування предоплати за послуги: Д-т 371 К-т 311;

• Відображено податковий кредит з ПДВ: Д-т 641 К-т 644;

• Визнано витрати з отриманих послуг на підставі відповідного акту: Д-т 92 К-т 631;

• Списано податкові розрахунки з ПДВ Д-т 644 К-т 631;

• Проведено залік зустрічних вимог: Д-т 631 К-т 371;

• Відображено додаткову суму податкового кредиту з ПДВ, оскільки вартість отриманих послуг більша ніж сума перерахованого авансу за неї: Д-т 641 К-т 631;

• Перераховано різницю між вартістю отриманих послуг та перерахованого авансу, якщо сума авансу менша вартості отриманих послуг: Д-т 631 К-т 311 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20243
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024472
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024246