Згідно з п. 198.5 ПКУ однією з підстав для визнання ПЗ з ПДВ є використання товарів/послуг, необоротних активів в операціях з передачі для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів. Але визначення, що саме є «невиробничим використанням» або які необоротні активи є невиробничими з метою оподаткування ПДВ, в розділі V ПКУ не зазначено.
Крім того, є норми абзацу шостого п. 198.5 ПКУ, в якому йдеться про підстави для сторнування такого ПЗ з ПДВ: «якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів».
Тож, наявність ПЗ з ПДВ за такими товарами/послугами, необоротними активами напряму залежить від виробничого або невиробничого їх використання. А тому платнику податку необхідно встановити для себе, що таке виробниче або невиробниче використання, і проаналізувати, як це визначення можна застосувати для його діяльності.
Відповіді на питання: «Яким чином підприємство має визначити статус активу у госпдіяльності (виробничий чи невиробничий)? Який тип причин використовувати при складанні зведених податкових накладних для товарів, що використовуються в негосподарських операціях? Яка різниця між типами причин 4, 6 і 13?», можна знайти у консультації>>
Додамо також, що статус активу напряму залежатиме від його виду і того, як він використовуватиметься.
Наприклад, у запитанні мова йде про офісні меблі. Якщо йдеться про стільці, шафи, столи для працівників (і навіть відвідувачів – клієнтів, перевіряючих тощо), це активи, які використовуються з метою організації праці на підприємстві, його основної діяльності. Витрати на їх створення (у сумі амортизації) потраплятимуть, скоріш за все, до адміністративних витрат. Отже, вони використовуються у господарській діяльності підприємства, і використання матеріалів на їх створення не призведе до визнання ПЗ з ПДВ за п. 198.5 ПКУ. А ось щоб не нараховувати ПЗ з ПДВ за кухонними меблями, які створені та використовуються працівниками для власного харчування, треба довести зв'язок такого використання із господарською діяльністю підприємства.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись