• Посилання скопійовано

Нюанси складання податкової накладної за щоденними підсумками

Підприємство, що надає фітнес послуги фізособам (кількість відвідувачів в день близько 200 осіб), використовує РРО. Як правильно скласти податкову накладну? Чи треба у ній розшифровувати назви послуг або ж достатньо лише загальної суми отриманих коштів?

Запитання: Підприємство надає фітнес послуги фізособам (середня кількість відвідувачів в день 200 осіб) та використовує РРО. Чи можливо скласти одну накладну за місяць на суму загальної виручки, керуючись тим, що підприємство надає ритмічні послуги? Або ж необхідно складати накладну лише за даними щоденного Z-звіту? Чи треба у накладній за цими послугами розшифровувати назви послуг або ж достатньо лише загальної суми отриманих коштів?

Відповідь

Норми п. 201.4 ПКУ та п. 19 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, регламентують дві категорії покупців, яким можна виписати зведену ПН за підсумками місяця:

  • платники ПДВ — на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
  • неплатники ПДВ — з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають безперервний та ритмічний  характер, протягом такого місяця.

В зазначеному випадку має місце поставка фітнес послуг неплатникам ПДВ на безперевній та ритмічній основі. Отже, за підсумками місяця можна виписати зведену ПН на всю суму поставлених послуг.

Але, зверніть увагу: в розрізі зведених ПН ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць. Тож, для того, щоб мати можливість згрупувати усіх або кількох фізососіб у одну зведену податкову накладну під однією назвою покупця «Неплатник», потрібно бути впевненим, що кожній з таких фізосіб послуги надавалися протягом звітного періоду безперервно або ритмічно. Наприклад, якщо фізособа сплачує за місячний абонемент або кілька фітнес послуг протягом місяця, то її можна включити до такої податкової накладної. А ось тих фізосіб, які разово придбавали фітнес послугу протягом місяця, до такої податкової накладної включити неможна – щодо них треба складати податкові накладні за підсумками дня, у якому відбулася така реалізація. 

Зверніть увагу, якщо послуги здійснюються на підставі авансових оплат, важливо контролювати той факт, щоб до суми, на яку виписується зведена ПН, не потрапила сума авансу. Зведені ПН не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Якщо так станеться, що на останній день звітного місяця (на дату складення зведеної ПН) сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця (ч. 5 п. 19 Порядку №1307).

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X", а в графі 2 зазначається вся номенклатура поставлених протягом місяця товарів/послуг. Їх можна систематизувати (не потрібно розписувати всю кількість  наданих послуг в розрізі кожного дня, достатньо вказати один раз назву послуги, а у вартісній одиниці – вказати суму наданих послуг за весь місяць), але всі види послуг, наданих протягом місяця слід обов’язково навести в гр. 2 зведеної ПН.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245993
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024254