• Посилання скопійовано

Нюанси складання податкової накладної за щоденними підсумками

Підприємство, що надає фітнес послуги фізособам (кількість відвідувачів в день близько 200 осіб), використовує РРО. Як правильно скласти податкову накладну? Чи треба у ній розшифровувати назви послуг або ж достатньо лише загальної суми отриманих коштів?

Запитання: Підприємство надає фітнес послуги фізособам (середня кількість відвідувачів в день 200 осіб) та використовує РРО. Чи можливо скласти одну накладну за місяць на суму загальної виручки, керуючись тим, що підприємство надає ритмічні послуги? Або ж необхідно складати накладну лише за даними щоденного Z-звіту? Чи треба у накладній за цими послугами розшифровувати назви послуг або ж достатньо лише загальної суми отриманих коштів?

Відповідь

Норми п. 201.4 ПКУ та п. 19 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, регламентують дві категорії покупців, яким можна виписати зведену ПН за підсумками місяця:

  • платники ПДВ — на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
  • неплатники ПДВ — з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають безперервний та ритмічний  характер, протягом такого місяця.

В зазначеному випадку має місце поставка фітнес послуг неплатникам ПДВ на безперевній та ритмічній основі. Отже, за підсумками місяця можна виписати зведену ПН на всю суму поставлених послуг.

Але, зверніть увагу: в розрізі зведених ПН ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць. Тож, для того, щоб мати можливість згрупувати усіх або кількох фізососіб у одну зведену податкову накладну під однією назвою покупця «Неплатник», потрібно бути впевненим, що кожній з таких фізосіб послуги надавалися протягом звітного періоду безперервно або ритмічно. Наприклад, якщо фізособа сплачує за місячний абонемент або кілька фітнес послуг протягом місяця, то її можна включити до такої податкової накладної. А ось тих фізосіб, які разово придбавали фітнес послугу протягом місяця, до такої податкової накладної включити неможна – щодо них треба складати податкові накладні за підсумками дня, у якому відбулася така реалізація. 

Зверніть увагу, якщо послуги здійснюються на підставі авансових оплат, важливо контролювати той факт, щоб до суми, на яку виписується зведена ПН, не потрапила сума авансу. Зведені ПН не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Якщо так станеться, що на останній день звітного місяця (на дату складення зведеної ПН) сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця (ч. 5 п. 19 Порядку №1307).

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X", а в графі 2 зазначається вся номенклатура поставлених протягом місяця товарів/послуг. Їх можна систематизувати (не потрібно розписувати всю кількість  наданих послуг в розрізі кожного дня, достатньо вказати один раз назву послуги, а у вартісній одиниці – вказати суму наданих послуг за весь місяць), але всі види послуг, наданих протягом місяця слід обов’язково навести в гр. 2 зведеної ПН.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    Сьогодні 10:2323
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202420
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202466