• Посилання скопійовано

Повертаємо передоплату покупцю: що робити з уже складеною накладною?

Підприємство від платника ПДВ отримало передплату за послуги та була складена і зареєстрована накладна. Але з технічних причин підприємство не змогло надати послугу, тому передоплату було повернуто. Що робити зі складеною податковою накладною?

Порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту сторін операцій визначено у ст. 192 ПКУ.

При поверненні постачальником суми попередньої оплати за послуги, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підпадають під коригування на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

При цьому постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань з ПДВ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної покупцем, оскільки отримувач послуг - платник ПДВ.

Розрахунок коригування до ПН складається постачальником, який надсилає його отримувачу. У верхній лівій частині цього розрахунку робиться відповідна помітка "X". У розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної вносяться зміни. Зверніть увагу, з 01.04.2016 р. діють нові форми податкової накладної та розрахунку коригування, затверджені наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307

Додамо ще декілька слів щодо порядку реєстрації у ЄРПН розрахунку коригування отримувачем. Згідно з абз. 6 п. 5 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1246, під час реєстрації розрахунку коригування покупцем у разі, коли передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника, постачальник після складення розрахунку коригування накладає електронний цифровий підпис (першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника, за наявності) та надсилає такий розрахунок отримувачу, який накладає на нього власний електронний цифровий підпис у порядку, передбаченому для постачальника (продавця). 

Отже, у разі повернення отриманого авансу продавець-платник ПДВ має право на зменшення податкових зобов’язань, тільки після реєстрації розрахунку коригування покупцем-платником ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Придбання авіаквитка у нерезидента: ПДВ та податок на доходи нерезидентів
    Підприємство-резидент України оплатило з корпоративної картки на сайті нерезидента Kiwi авіаквиток Мадрид-Дюссельдорф, що включає переліт, багаж, стандарний квиток, преміальну гарантію Kiwi. На сайті нерезидента в договорі прописано, що вони є посередником та надають послуги бронювання і інші. Чи потрібно нараховувати ПДВ, податок на доходи нерезидента?
    Сьогодні 14:261
  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    20.05.202420
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202451
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202435
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202419