• Посилання скопійовано

Повертаємо передоплату покупцю: що робити з уже складеною накладною?

Підприємство від платника ПДВ отримало передплату за послуги та була складена і зареєстрована накладна. Але з технічних причин підприємство не змогло надати послугу, тому передоплату було повернуто. Що робити зі складеною податковою накладною?

Порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту сторін операцій визначено у ст. 192 ПКУ.

При поверненні постачальником суми попередньої оплати за послуги, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підпадають під коригування на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

При цьому постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань з ПДВ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної покупцем, оскільки отримувач послуг - платник ПДВ.

Розрахунок коригування до ПН складається постачальником, який надсилає його отримувачу. У верхній лівій частині цього розрахунку робиться відповідна помітка "X". У розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної вносяться зміни. Зверніть увагу, з 01.04.2016 р. діють нові форми податкової накладної та розрахунку коригування, затверджені наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307

Додамо ще декілька слів щодо порядку реєстрації у ЄРПН розрахунку коригування отримувачем. Згідно з абз. 6 п. 5 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1246, під час реєстрації розрахунку коригування покупцем у разі, коли передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника, постачальник після складення розрахунку коригування накладає електронний цифровий підпис (першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника, за наявності) та надсилає такий розрахунок отримувачу, який накладає на нього власний електронний цифровий підпис у порядку, передбаченому для постачальника (продавця). 

Отже, у разі повернення отриманого авансу продавець-платник ПДВ має право на зменшення податкових зобов’язань, тільки після реєстрації розрахунку коригування покупцем-платником ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»