• Посилання скопійовано

Спецрежимник склав накладну із запізненням: як виправити помилку у декларації з ПДВ?

Підприємство на спецрежимі виписало у 2016 р. накладну на різницю між балансовою вартістю та ціною реалізації продукції тваринництва з операції, яку було проведено у 2015 р. Як заповнити уточнюючі розрахунки з ПДВ у разі складання такої накладної? Які санкції передбачено за виправлення цієї помилки?

В зазначеному випадку, щоб виправити помилку, яка полягає у заниженні ПЗ з ПДВ, потрібно виписати податкову накладну із типом причини 15 із датою проведення операції із поставки фізособі такого товару. У випадку, якщо мова йде про виправлення помилки з операції, після дати якої вже минуло 180 к. д., зареєструвати її вже не вдасться, адже строк на реєстрацію податкової накладної становить 180 к. д. (лист ДФСУ від 07.08.2015 р. №29163/7/99-99-19-03-02-17). У випадку, якщо строк у 180 к. д. від дати невірної операції ще не минув, таку наклдану (далі - ПН) слід зареєструвати в ЄРПН. 

Але й штрафних санкцій за таку нереєстрацію ПН у ЄРПН не буде, адже штраф накладається тільки на ті ПН, що є несвоєчасно зареєстрованими і надаються покупцю-платнику ПДВ (п. 120-1.1 ПКУ). А ПН з типом причини 15 залишається в постачальника. 

В періоді, коли виявлена помилка за 2015 р., потрібно сформувати УР (окремим звітом). В рамках звітних декларацій ПДВ* виправлення таких помилок не передбачено, УР тепер не є додатком до декларації, а подається виключно як самостійний документ (п. 1 розділу VІ Порядку №21). УР слід заповнити вже задекларованими даними у звітності за той період, коли фактично мала місце така операція в звітному періоді, який уточнюється (гр. 4 УР) та уточненими, вірними показниками (гр. 5 УР), а дельту (різницю) відобразити в гр. 6 УР. Увага, між старою на новою формою декларації є нестикування між рядками, тому слід уважно читати зміст рядка, аби у вірному рядку вказати вже попередньо задекларовані та уточнені дані.

За загальним правилом при самостійному виявленні факту заниження податкового зобов'язання з ПДВ минулих податкових періодів платник ПДВ зобов'язаний сплатити штраф 3%, нарахований відповідно до абз. 4 п. 50.1 ПКУ (у випадку, якщо за даними інтегрованої карти обліковується переплата, штраф слід нарахувати, але можна не сплачувати). Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3 УР. Датою реєстрації ПН (якщо вона датована після 01.07.2015 р.) із типом причини 15 реєстраційний ліміт за п. 200-1.3 ПКУ зменшиться на суму заниженого ПЗ з ПДВ. У випадку, якщо строк 180 к. д. минув, але операція була датована після 1 липня 2015 р., то зменшення ліміту відбудеться датою подачі УР. В ситуації, коли помилкова операція відбулася до 1 липня 2015 р., реєстраційний ліміт при поданні УР не зміниться.

Щодо сум ПДВ, що проходять через УР в 2016 по операціям 2015 року, то в листі від 05.01.2016 р. № 203/7/99-99-19-03-02-17 ДФСУ роз’яснювала, що кошти для реєстрації складених в 2015 році ПН, які реєструються в ЄРПН вже після 1 січня 2016 року, мають перерахуватися на спецрахунки за старими правилами (на додаткові електронні рахунки (3752), які були відкриті у 2015 році). 

_____________

* Форма декларації з ПДВ, затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    Сьогодні 16:171
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1314
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 511
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431