• Посилання скопійовано

Заповнюємо зведену податкову накладну за підсумками місяця, якщо є оподатковувані і неоподатковувані операції

Підприємство реалізує два періодичні видання (без ПДВ), в одному з яких друкує оголошення (з ПДВ). Отримує видання (з ПДВ). Підприємство має вхідний ПДВ за госпвитратами (оренда, зв'язок тощо.) Як бути з вхідним ПДВ за усіма цими операціями? Як правильно виписувати податкову накладну?

ЗапитанняПідприємство реалізує два періодичні видання (операції без ПДВ), в одному з яких друкує оголошення (операції з ПДВ). Отримує видання (операції з ПДВ). Підприємство має вхідний ПДВ за госпвитратами (оренда, звязок, охорона тощо.) Як бути з вхідним ПДВ за усіма цими операціями? Чи правильно виписувати зведену накладну на себе у відсотковому відношенні за усіма отриманими податковими накладними щомісяця (перерозподіл податкового кредиту раніше) незалежно від того чи є оподатковувані операції в цьому періоді. Чи на "господарский" ПДВ виписувати зведену накладну (пропорційне віднесення), а на всю суму придбаного періодичного видання, якщо в ньому немає оголошень, виписувати "компенсаційну" накладну? А якщо огололшення у виданні є, то виписувати зведену накладну в пропорційному відношенні?

Відповідь: Норми п. 199.1 ПКУ вимагають, аби ті платники ПДВ, які здійснюють оподатковувані та неоподатковувані операції за умови одночасного використання в них товарів, послуг та необоротних активів, суми вхідного ПДВ розподіляли пропорційно до здійснених операцій (в контексті заданого питання мова йде про друкування оголошень). Йдеться саме про ті випадки, коли має місце одночасне використання в оподатковуваних (за різними ставками ПДВ, у т. ч. і 0%) та неоподатковуваних операціях (звільнених від оподаткування або які не є об'єктом оподаткування).

Пропорційного розподілу ПК з ПДВ з 1 липня 2015 року не існує.

З цієї дати, всі вхідні суми ПДВ потрібно відносити до складу податкового кредиту (рядок 10.1 декларації з ПДВ) незалежно від того, які операції по факту в цьому місяці здійснює підприємство.

І одночасно якщо придбані товари, послуги, необоротні активи фактично призначаються для їх використання або починають використовуватися у звільнених від оподаткування чи неоподатковуваних операціях з ПДВ, норми п. 198.5 ПКУ вимагають щодо таких об'єктів нарахувати ПЗ з ПДВ, а також виписати не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну (з кодом типу причини 08, 09 чи 13 та умовним ІПН 40000000000). База ПДВ визначатиметься за правилом п. 189.1 ПКУ.

В контексті запитання, всі вхідні суми ПДВ мають бути відображені у складі ПК і одночасно має бути виписана зведена ПН за підсумками місяця на ту частину, що припадає на неоподатковувані операції. В ті місяці, коли оподатковуваних операцій не буде і будуть мати місце тільки неоподатковувані операції, сума вхідного ПК з ПДВ буде дорівнювати сумі умовно нарахованих ПЗ у зведеній ПН.

За підсумками 2016 року доведеться здійснювати перерахунок ПДВ в рамках дії п. 199.3 – 199.4 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»