• Посилання скопійовано

На электронном счете администрирования НДС зависли деньги: как быть?

За ноябрь 2015 г. подана декларация (обязательства к оплате 117 грн). Позже подана уточненная декларация (сумма обязательств 2000 грн). Разница и штраф были оплачены с текущего счета предприятия. На электронном счете зависли деньги в предоплате. Как ими воспользоваться?

Вопрос: За ноябрь 2015 г. подана декларация, обязательства к оплате составили 117 грн. Позже подана уточненная декларация, в которой сумма обязательств составила 2000 грн. Разница  в сумме 1883 грн и штрафные санкции были оплачены с текущего счета предприятия. В результате на электронном счете зависли денежные средства в предоплате, которые можно использовать только для погашения НДС согласно деклараций следующих периодов. Но при этом сумма предоплаты не участвует в регистрационном лимите и нашему предприятию все равно придется пополнять электронный счет для регистрации налоговых накладных. В связи с этим сумма предоплаты так и останется на электронном счете в предоплате. Как можно воспользоваться этими деньгами, возможно ли их зачислить на текущий счет или увеличить регистрационный лимит, или зачесть в счет уплаты других налогов и сборов? Какую декларацию или какие письма следует подать в налоговую?

Ответ: Із запитання не зрозуміло, про яку саме передоплату йде мова. Судячи із того, що за підсумками декларації за листопад 2015 року ряд. 25.1 був заповнений сумою 117 грн, очевидно саме ці кошти були перераховані на електронний рахунок для оплати зобов’язання до сплати за підсумками такої декларації. Певна річ, декларація була здана, ПЗ до сплати – визначені, Казначейство списало з електронного рахунка платника ПДВ суму 117 грн в бюджет.

Відповідно до норм п. 200-1.3 ПКУ платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою:

SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ,

У витягу із СЕА (J1401204) є два показники, де відображається сплачені на електронний рахунок кошти:

  • ряд. 1 – стан рахунку, цей показник показує, скільки грошей є на електронному рахунку на даний момент часу (ці кошти можуть бути спрямовані в рахунок ПДВ - зобов’язань);
  • ряд. 5 - SПопРах, загальна сума поповнення електронного рахунка, починаючи із 01.02.2015.

Коли платник ПДВ поповнює свій електронний рахунок, сума поповнення відображається в обох цих рядках, різниця лише в тому, що ряд. 5 на відміну від ряд. 1, формується наростаючим підсумкам.

Так чи інакше, сума 117 грн, будучи перерахованою на електронний рахунок і потім будучи списаною в бюджет через показник SПопРах збільшила реєстраційний ліміт платника ПДВ - це сума, на яку можна тільки реєструвати ПН, але цю обрахункову величину не можна направляти в рахунок сплати ПДВ-зобов’язань і повернути її собі на рахунок також не можна, бо цей показник є суто обрахунковою величиною.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024462
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245