Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

На электронном счете администрирования НДС зависли деньги: как быть?

За ноябрь 2015 г. подана декларация (обязательства к оплате 117 грн). Позже подана уточненная декларация (сумма обязательств 2000 грн). Разница и штраф были оплачены с текущего счета предприятия. На электронном счете зависли деньги в предоплате. Как ими воспользоваться?

Вопрос: За ноябрь 2015 г. подана декларация, обязательства к оплате составили 117 грн. Позже подана уточненная декларация, в которой сумма обязательств составила 2000 грн. Разница  в сумме 1883 грн и штрафные санкции были оплачены с текущего счета предприятия. В результате на электронном счете зависли денежные средства в предоплате, которые можно использовать только для погашения НДС согласно деклараций следующих периодов. Но при этом сумма предоплаты не участвует в регистрационном лимите и нашему предприятию все равно придется пополнять электронный счет для регистрации налоговых накладных. В связи с этим сумма предоплаты так и останется на электронном счете в предоплате. Как можно воспользоваться этими деньгами, возможно ли их зачислить на текущий счет или увеличить регистрационный лимит, или зачесть в счет уплаты других налогов и сборов? Какую декларацию или какие письма следует подать в налоговую?

Ответ: Із запитання не зрозуміло, про яку саме передоплату йде мова. Судячи із того, що за підсумками декларації за листопад 2015 року ряд. 25.1 був заповнений сумою 117 грн, очевидно саме ці кошти були перераховані на електронний рахунок для оплати зобов’язання до сплати за підсумками такої декларації. Певна річ, декларація була здана, ПЗ до сплати – визначені, Казначейство списало з електронного рахунка платника ПДВ суму 117 грн в бюджет.

Відповідно до норм п. 200-1.3 ПКУ платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (SНакл), обчислену за такою формулою:

SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод - SПеревищ,

У витягу із СЕА (J1401204) є два показники, де відображається сплачені на електронний рахунок кошти:

  • ряд. 1 – стан рахунку, цей показник показує, скільки грошей є на електронному рахунку на даний момент часу (ці кошти можуть бути спрямовані в рахунок ПДВ - зобов’язань);
  • ряд. 5 - SПопРах, загальна сума поповнення електронного рахунка, починаючи із 01.02.2015.

Коли платник ПДВ поповнює свій електронний рахунок, сума поповнення відображається в обох цих рядках, різниця лише в тому, що ряд. 5 на відміну від ряд. 1, формується наростаючим підсумкам.

Так чи інакше, сума 117 грн, будучи перерахованою на електронний рахунок і потім будучи списаною в бюджет через показник SПопРах збільшила реєстраційний ліміт платника ПДВ - це сума, на яку можна тільки реєструвати ПН, але цю обрахункову величину не можна направляти в рахунок сплати ПДВ-зобов’язань і повернути її собі на рахунок також не можна, бо цей показник є суто обрахунковою величиною.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Електронна звітність , ПДВ , ПДВ-відшкодування , ПДВ-рахунки

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі