• Посилання скопійовано

Якщо підприємство перевищило ліміт у 1 млн грн при наданні послуги, яка не оподатковується ПДВ, реєстрація не обов'язкова

Підприємство надає послуги з розробки програмного забезпечення нерезиденту, вони не є об'єктом оподаткування згідно з п. 186.3. "в". Обсяг цих послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. Чи підлягає таке підприємство обов'язковій реєстрації платником ПДВ?

Запитання: Підприємство надає послуги з розробки програмного забезпечення іноземному замовнику, вони не є об'єктом оподаткування згідно з п. 186.3. "в". Інших операцій в підприємства немає і не планується. Обсяг цих послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень. Чи підлягає таке підприємство обов'язковій реєстрації платником ПДВ. Якщо не підлягає, то як контролюючий орган дізнається, що весь обсяг наданих послуг (який буде відображений у декларації з податку на прибуток, наприклад) не є об`єктом оподаткування? Чи треба якось наперед повідомляти про таке податковий орган? 

Відповідь: Давайте звернемось до п.181.1 ПКУ, у якому йдеться про вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку. Так, згідно цього пункту, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.


Разом з тим, у відповідності  до пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Таким чином, операції з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до пунктів 186.2 - 186.4 статті 186 ПКУ знаходиться за межами митної території України (у тому числі на території СЕЗ "Крим"), не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, тобто платники податку за такими операціями не визначають податкових зобов'язань.

Враховуючи вищезазначене, операції, про які йде мова у питанні, не можуть бути враховані для розрахунку ліміту в 1 млн. грн (без урахування ПДВ), передбачених п.181.1 ПКУ, а від так підстави для примусової реєстрації платником ПДВ у Вашого підприємства відсутні.

Додатково про це повідомляти фіскальну службу не потрібно (законодавство України цього не передбачає). 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    Сьогодні 11:086
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    Сьогодні 09:0921
  • Оформлення ПН: подарунковий сертифікат та доплата
    Здійснюється продаж товару вартістю 60 тис. грн (1 одиниця). Оплата здійснюється подарунковим сертифікатом на 40 тис. грн (ПН на нього була складена як на першу подію) та грошовою доплатою 20 тис. грн. Як на дату відвантаження товару коректно оформити ПН? Чи правильно буде складання РК до ПН на сертифікат (зміна номенклатури на товар) та нової ПН на суму доплати? Як при цьому відобразити кількість неподільного товару?
    07.07.202516
  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202526
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025438