Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Помилка в таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: чи правомірне нарахування пені?

При заповненні таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ за лютий 2015 року допущено помилку. У квітні подано "нульове" уточнення, тому штрафних санкцій не нараховували. При цьому податківці вимагають оплати пені, яка нарахувалася за період від здачі декларації до подання уточнення. Чи правомірна така вимога?

В графі 3 табл.1 Д2 вказується сума залишку від’ємного значення ПДВ (на початок звітного періоду), який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.  По суті, в графі 3 Д2 за лютий  2015 має бути вказано показник ряд.24 попереднього звітного періоду  (січня 2015 р. ) за мінусом суми, що у звітному періоді пройшла через ряд.20.1. 

У графі 4 вказуються залишки суми від’ємного значення  ПДВ, задекларовані до бюджетного відшкодування  в рахунок зменшення суми ПЗ наступних звітних періодів, що залишилися непогашеними станом на 01.02.2015 р. У графі 4 табл.1 Д2 вказується показник ряд. 23.2 декларації за грудень 2014 або раніше. 


Для того, щоб виправити помилку, допущену при заповненні таблиці 1 додатка 2 до податкової звітності з ПДВ за лютий 2015 року, або наступні звітні періоди (в разі необхідності), необхідно  заповнити уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за відповідний звітний період та разом з уточнюючим розрахунком подати додаток 2 до декларації.

В таблиці 1 додатка 2 до декларації, який подається разом з уточнюючим розрахунком, необхідно вказати:

-зі знаком “+” суму залишків від’ємного значення попередніх звітних періодів станом на 1 лютого 2015 року, яка не була врахована в колонках 2–5 таблиці 1 додатку 2  (повністю або частково) до декларації за відповідний звітний період;

-зі знаком  “-“ суму таких залишків, яка була зайво вказана в колонках 2–5 таблиці 1 додатку 2 до декларації за відповідний звітний період.

Значення рядка «Усього» колонки 6 таблиці 1 додатка 2 до декларації, який подається разом з уточнюючим розрахунком, повинно дорівнювати значенню колонки 6 рядка 26 розділу ІV уточнюючого розрахунку.

Пеня нараховується після закінчення встановлених чинним законодавством строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.

В даному разі мова про податковий борг не йде, адже недоплати в бюджет не було. Якби задекларовані суми в додатку Д2 відобразилися уже в розділі ІІІ декларації з ПДВ, в такому разі можна було б говорити про недоплату в бюджет і сплату пені. В даному разі недоплати в бюджет не було, виправлення було нульовим, тому про жодну пеню мова йти не може

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пеня , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі