• Посилання скопійовано

До безпідставно складеної податкової накладної може бути виписаний розрахунок коригування

Підприємство - покупець отримало безпідставно зареєстровану податкову накладну. Як покупцеві обнулити цю податкову накладну в системі електронного адміністрування?

Если налоговая накладная прошла регистрацию в едином реестре, то об обоснованности или необоснованности составления такого документа могут судить только продавец и покупатель, но ни как не фискальные органы. Хотя факт регистрации неоспорим и для фискальной службы регистрация этой налоговой накладной является отражением налогового обязательства Вашим контрагентом и, соответственно, возникновением права на налоговый кредит у Вас.

В том, чтобы навести порядок в учете НДС (точнее сказать исключить из учета ошибочно составленную налоговую накладную) в первую очередь заинтересован Ваш контрагент, который эту налоговую накладную составил, поскольку он обязан задекларировать налоговое обязательство по этой накладной. Вы же наоборот вольны сами решать включать сумму по этой накладной в состав налогового кредита или нет.


Действующими нормативно-правовыми документами, которые регулируют составление и регистрацию налоговых накладных не предусмотрен механизм исключения из учета ошибочно составленных документов, поэтому в данном случае для того чтобы полностью исключить эту налоговую накладную из учета и у Вас, и у контрагента, который ее составил, потребуется участие обоих сторон. Так, согласно пункта 22 Порядка заполнения налоговой накладной, утвержденного приказом Министерства финансов Украины от 22 сентября 2014 года N 957 (в редакции приказа Министерства финансов Украины от 14 ноября 2014 года N 1129):

«Расчет корректировки, составленный поставщиком (продавцом) товаров (услуг) к налоговой накладной, выданной их получателю – плательщику налога, подлежит регистрации в Реестре:

• поставщиком (продавцом) товаров/услуг, если предполагается увеличение суммы компенсации их стоимости в пользу такого поставщика (продавца) или если корректировка количественных и стоимостных показателей в итоге не изменяет сумму компенсации;

• получателем (покупателем) товаров/услуг, если предусматривается уменьшение суммы компенсации стоимости товаров/услуг их поставщику (продавцу), для чего поставщик (продавец) направляет составленный расчет корректировки получателю (покупателю). С этой целью поставщик (продавец) составляет в общем порядке расчет корректировки, в верхней левой части которого проставляет соответствующую пометку "X", и направляет его получателю (покупателю). Наложение электронных цифровых подписей должностных лиц поставщика (продавца) и получателя (покупателя) на такой расчет корректировки осуществляется в порядке, определенном законодательством».

Таким образом, для того чтобы исправить допущенную ошибку, Ваш контрагент должен составить расчет корректировки и направить его Вам, для дальнейшей его регистрации Вами в едином реестре. Если этого не случится то Вы просто игнорируете эту налоговую накладную и не относите ее в состав налогового кредита того периода, в котором она получена и зарегистрирована.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252