Так, дійсно видаткова накладна - це первинний документ, який фіксує факт здійснення придбання товару, і саме на підставі цього документу здійснюється оприбуткування активів. Товари, придбані за плату оприбутковуються за первісною вартістю, складовою якої є ціна придбання.
Відповідно, у разі зміни ціни товару, що підтверджено додатком до договору, це впливає на первісну вартість товару в обліку покупця. У цьому разі, на практиці складається акт зміни ціни (не слід забувати про наявність обов'язкових реквізитів), видаткова накладна, як первинний документ коригуванню не підлягає (додатково див. лист Мінфіну від 13.01.2015 р. N 31-11410-08-10/699).
Саме на підставі акта зміни ціни покупцем коригується первісна вартість товару. Зверніть увагу, відкоригувати первісну вартість товару можна лише за тими товарами, які ще не реалізовано і вони є на балансі: Д-т 28 К-т 631 (метод “червоне сторно”), якщо товари, ціна яких змінюється (наприклад у меншу сторону) реалізовані, доведеться зробити проведення: Д-т 631 К-т 719 на суму зменшення вартості товару.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись