Якщо йдеться про анулювання боргу, то це питання юридичне, і не належить до питань бухгалтерського та податкового обліку, на які надаються відповіді нашою службою.
Але, на нашу думку, питання документального оформлення цієї ситуації залежить від того, чи був оформлений обома сторонами документ про надання такої послуги. Якщо так, то, оскільки підприємство відмовляється від вимоги оплати наданої послуги, то слід повідомити боржника про анулювання його заборгованості (прощення боргу відповідно до ст. 605 Цивільного кодексу України).
І на підставі документу про таке анулювання списати таку дебіторську заборгованість. Якщо ж документу про надання послуги оформлено не було, покупець послуги не визнає факт її надання, а продавець не бажає захищати свої права щодо її оплати та доводити, що послуга була надана, то заборгованості як такої формально немає, немає підстав анулювати борг, відображати його та списувати в бухгалтерському обліку (оскільки відсутні первинні документи про надання послуги).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись