• Посилання скопійовано

Анулювання невизнаного боргу: оформлення

Контрагенту надані послуги, виписана і зареєстрована податкова накладна. Проте покупець не визнає сам факт надання даної послуги, відповідно не погоджується з ціною і вимагає відкоригувати накладну. Підписаного договору немає. Керівництво погоджується анулювати невизнаний борг. Як оформити документально?

Якщо йдеться про анулювання боргу, то це питання юридичне, і не належить до питань бухгалтерського та податкового обліку, на які надаються відповіді нашою службою.

Але, на нашу думку, питання документального оформлення цієї ситуації залежить від того, чи був оформлений обома сторонами документ про надання такої послуги. Якщо так, то, оскільки підприємство відмовляється від вимоги оплати наданої послуги, то слід повідомити боржника про анулювання його заборгованості (прощення боргу відповідно до ст. 605 Цивільного кодексу України).


І на підставі документу про таке анулювання списати таку дебіторську заборгованість. Якщо ж документу про надання послуги оформлено не було, покупець послуги не визнає факт її надання, а продавець не бажає захищати свої права щодо її оплати та доводити, що послуга була надана, то заборгованості як такої формально немає, немає підстав анулювати борг, відображати його та списувати в бухгалтерському обліку (оскільки відсутні первинні документи про надання послуги).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20244
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202429
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 755
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432