• Посилання скопійовано

При безоплатному постачанні товару неприбутковій організації, складаються 2 накладні

Як правильно виписати податкову накладну при безоплатній передачі товару (ставка ПДВ 7%) неприбуткової організації?

Перше, на що потрібно звернути увагу, це на порядок визначення бази оподаткування у випадку безоплатного постачання. За 2 абз. п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів не може бути нижче ціни придбання таких товарів. Якщо здійснюється безоплатне постачання на митній території України лікарських засобів зазначених у пп.”в” п. 193.1 ПКУ, ставка податку становить 7%. 

У випадку безоплатного постачання товару неприбутковій організації, постачальник зобов'язаний скласти дві ПН. Відповідно до п. 20 Порядку № 957 (затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. № 957):


- одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, якою є нульова сума. У графі "Вид цивільно-правового договору" ПН зазначається вид цивільно-правового договору згідно з видом договірних зобов'язань: “Договір дарування” та форма оплати за ним “Без сплати”. У верхній лівій частині такої ПН робиться помітка "X" та зазначається тип причини: 02 - Постачання неплатнику податку. У рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "100000000000";

- іншу - на суму придбання переданих безоплатно товарів. Далі, у рядках ПН, відведених для заповнення даних покупця, постачальник зазначає власні дані.

У верхній лівій частині такої ПН робиться помітка "X" та зазначається тип причини: 15 - Складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання.

У графі 3 “номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)” табличної частини ПН зазначається "перевищення ціни придбання над фактичною ціною постачання товарів/послуг, указаних в податковій накладній N _______" (порядковий номер ПН, складеної на суму безоплатно поставлених товарів). У графі 9 сліл відобразити базу оподаткування товарів, які підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%.

Складені податкові накладні, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних платником ПДВ та не видаються отримувачу

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 723
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432