Одним із обов'язкових реквізитів ПН є податковий номер платника податку - продавця та покупця. Відповідно, у покупця за ПН, у якій відображено невірні дані не має права на ПК з ПДВ.
У разі виправлення помилки (а фактично анулювання невірної ПН) продавцю потрібно скласти розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (форма затверджена наказом Мінфіна від 22.09.2014р. №957). У розрахунку коригування реквізити заголовної частини переносяться з податкової накладної з помилкою, а обсяг операції з постачання товарів та інші показники табличної частини заповнюються зі знаком "-". У цьому разі відповідно до п. 22 Порядку №957 розрахунок коригування до податкової накладної, яка не видавалась покупцю підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних продавцем.
Датою виникнення ПЗ з ПДВ (за умовами запитання 19.02.2015 р.) продавець зобов'язаний скласти належну ПН покупцю-платнику ПДВ з дотриманням умови реєстрації в Єдиному реєстрі. Проте, право на податковий кредит за такою ПН у покупця виникне у звітному податковому періоді, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі (враховуючи умови запитання така ПН продавцем буде зареєстрована з порушенням термінів).
Відповідно до п. 120 - 1.1 ПКУ, порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації ПН в Єдиному реєстрі, встановлених ст. 201 Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу. У разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів, штрафна санкція становить 10 % від суми податку, зазначеної в такій ПН. Але у цьому випадку потрібно врахувати п.35 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ: “ Норми абзацу другого пункту 120- 1.1 статті 120 -1 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року”. Тобто, якщо ПН зареєстрована протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 р. по 01.07.2015 р. штраф, передбачений п. 120 -1.1ПКУ (у розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної в ПН), не застосовується.
І наостанок, зазначена ситуація у продавця може вплинути на невірно заповнений додаток 5 до декларації з ПДВ за березень (якщо на момент випрравлення продавцем подано звітність з ПДВ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись