• Посилання скопійовано

Допустили помилку в накладній - випишіть розрахунок коригування

19 березня 2015 року виписали і зареєстрували податкову накладну на неплатника ПДВ. Але організація - платник ПДВ. Виявили помилку 15 квітня 2015 р. Як виправити помилку?

Одним із обов'язкових реквізитів ПН є податковий номер платника податку - продавця та покупця. Відповідно, у покупця за ПН, у якій відображено невірні дані не має права на ПК з ПДВ. 

У разі виправлення помилки (а фактично анулювання невірної ПН) продавцю потрібно скласти розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (форма затверджена наказом Мінфіна від 22.09.2014р. № 957). У розрахунку коригування реквізити заголовної частини переносяться з податкової накладної з помилкою, а обсяг операції з постачання товарів та інші показники табличної частини заповнюються зі знаком "-". У цьому разі відповідно до п. 22 Порядку № 957 розрахунок коригування до податкової накладної, яка не видавалась покупцю підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних продавцем.


Датою виникнення ПЗ з ПДВ (за умовами запитання 19.02.2015 р.) продавець зобов'язаний скласти належну ПН покупцю-платнику ПДВ з дотриманням умови реєстрації в Єдиному реєстрі. Проте, право на податковий кредит за такою ПН у покупця виникне у звітному податковому періоді, в якому зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі (враховуючи умови запитання така ПН продавцем буде зареєстрована з порушенням термінів). 

Відповідно до п. 120 - 1.1 ПКУ, порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації ПН в Єдиному реєстрі, встановлених ст. 201 Кодексу, тягнуть за собою накладення штрафу. У разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів, штрафна санкція становить 10 % від суми податку, зазначеної в такій ПН. Але у цьому випадку потрібно врахувати п.35 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ: “ Норми абзацу другого пункту 120- 1.1 статті 120 -1 цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року”. Тобто, якщо ПН зареєстрована протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 р. по 01.07.2015 р. штраф, передбачений п. 120 -1.1ПКУ (у розмірі 10 % від суми ПДВ, зазначеної в ПН), не застосовується.

І наостанок, зазначена ситуація у продавця може вплинути на невірно заповнений додаток 5 до декларації з ПДВ за березень (якщо на момент випрравлення продавцем подано звітність з ПДВ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 149
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249335
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435