• Посилання скопійовано

Якщо податкова накладна підписана невстановленими особами, вона є оформлена неналежним чином

У контрагента 5 березня 2015 р. змінився директор. Через МЕДок отримано зареєстровану податкову накладну з датою складання 31.03.2015 р. з електронним підписом звільненого директора. Чи можна відхилити накладну, враховуючи, що податкового кредиту по ній не буде? Яких виправлень, дій вимагати від контрагента аби не втратити цей податковий кредит?

Дійсно, відповідно до п. 201.1 ПКУ, податкову накладну складає та підписує уповноважена платником ПДВ особа. Аналогічна вимога передбачена п. 2 Порядку №957. Як наслідок, за п. 201.10 порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Слід врахувати норми п. 19 Порядку №957, в якому сказано: усі податкові накладні скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника ПДВ та електронним цифровим підписом, що є аналогом відбитка печатки постачальника. Накладання електронних цифрових підписів посадових осіб (печаток) платника податку здійснюється у порядку, визначеному законодавством. Відповідно до п. 5 Постанови КМУ від 29.12.2010 р. №1246 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника накладається у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника (за наявності). В Єдиному реєстрі податкових накладних покупець може отримати інформацію ким підписано документ.


Отже, якщо податкова накладна підписана невстановленими особами (звільнений директор не є посадовою особою платника ПДВ), вона є неналежним чином оформленою. Враховуючи, умови запитання, документ вже зареєстрований в Єдиному реєстрі, тому у цьому випадку потрібно анулювати невірно складену податкову накладну і отримати належно оформлену та підписану уповноваженою особою накладну. Анулювання невірно складеної податкової накладної здійснюється через розрахунок коригування і в даному разі підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі покупцем.

Важливо: належно виписана податкова накладна, повинна бути складена датою виникнення податкових зобов'язань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Вивезення з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів: що з ПДВ?
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    26.11.20249
  • Чи нараховувати ПДВ при створенні ротаційного фонду?
    Страхова компанія уклала договір з приватним медичним закладом про надання платних медичних послуг. При наданні закладом медичних послуг він складає та реєструє ПН. СК пропонує додатковою угодою створити ротаційний фонд, використання якого можливо лише на погашення заборгованості СК за надані послуги в разі розірвання основного договору. Чи є об'єктом оподаткування ПДВ кошти, отримані від СК як внесок до ротаційного фонду?
    26.11.20248
  • Чи нараховувати ПДВ на супутні послуги при міжнародних перевезеннях?
    Для виконання контракту на перевезення організація залучає послуги сторонніх організацій згідно з договором субпідряду. У міжнародному перевезенні згідно з CMR послуга оподатковується за ставкою 0% ПДВ, але до перевезення додаються супутні витрати на оформлення негабаритних дозволів та супроводу по території Польщі. Ця послуга перевиставляється клієнту. Чи оподатковується вона ПДВ, якщо вона надана субпідряднику на території Польщі та чи потрібно нарахувати 20% ПДВ при перевиставлені таких послуг?
    25.11.202423
  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427