Запитання: З нашим замовником з 21 лютого змінилась сума договору (зменшилась). Помилково акт виконаних робіт і податкову складено за старою сумою. Акт підписано, затверджено, податкова зареєстрована, звітність подана. Як правильно виправити ситуацію? Замовник стверджуює, що період закритий і виправити акт за лютий немає можливості, вимагає скласти в березні якийсь акт-коригування, хіба може бути акт з від'ємною сумою? По ПДВ складаємо розрахунок коригування і повертаємо зайві гроші чи їх можно зарахувати в оплату за наступний період? Тоді можливо якісь особливості в заповнені розрахунка щоб все було правильно?
Відповідь: На практиці можлива ситуація, коли після надання послуг за домовленістю сторін змінюється їх ціна. Така зміна має бути оформлена документально – як правило, додатковою угодою за договором.
В такому випадку акт про надання послуг, оформлений до перегляду ціни, не переробляється. На підставі такої додаткової угоди датою її укладання робиться бухгалтерська довідка, за якою здійснюється коригування суми заборгованості та доходу і ПДВ в бухгалтерському обліку постачальника і суми витрат та ПДВ в одержувача послуг.
В податковому обліку постачальника - платника ПДВ датою такої додаткової угоди виписується розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної за датою надання послуг. У ньому відображається зміна ціни і, відповідно, зменшення суми податкового зобов’язання з ПДВ. Реєструвати такий розрахунок повинен покупець, якщо він є на дату складання розрахунку коригування платником ПДВ (якщо податкова накладна була складена до 01.01.2015 р., то реєструвати розрахунок коригування повинен постачальник – див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17). На підставі складеного і зареєстрованого розрахунку коригування відбувається зменшення суми податкового зобов’язання з ПДВ в декларації з ПДВ за період, у якому відбулося таке коригування (п. 192.1 ПКУ). Наслідки такого відображення залежать від загального результату, відображеного в цій декларації – співвідношення загальної суми податкового зобов’язання і податкового кредиту.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити